Es esmu vairāk centrisks • IR.lv

Es esmu vairāk centrisks 23

Edgars Rinkēvičs. Foto — Reinis Hofmanis
Aivars Ozoliņš

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs arī Valsts prezidenta amatā centīšoties lietas risināt diplomātiski, taču būšot «ass un ciets», kad tas būtu nepieciešams

Ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču Jaunā Vienotība izvirzīja Valsts prezidenta amatam 11. maijā, dienu pēc tam, kad Egils Levits bija paziņojis, ka nekandidēs uz otru termiņu amatā. Kaut gan partija cerot iegūt pat 80 Saeimas deputātu atbalstu savam kandidātam, pagaidām viņš var droši rēķināties ar tikai JV deputātu 26 balsīm.

Par iespējām iegūt ievēlēšanai nepieciešamo atbalstu, par valsts augstākajā amatā turpmāk darāmo un par valdības koalīcijas iespējamajām izmaiņām pēc vēlēšanām Ir sarunājās ar Edgaru Rinkēviču 19. maijā Ārlietu ministrijā.

Parlamentārā republikā lēmumus pieņem izpildvara, un pašlaik ir svarīgu lēmumu laiks tieši starptautiskās drošības politikā. Kāpēc izlēmāt vai piekritāt kandidēt uz Valsts prezidenta amatu?
Daļēji tas bija diezgan straujš un negaidīts lēmums, ņemot vērā, kā sāka attīstīties no aprīļa beigām politiskā dinamika un kad bija skaidrs, ka pašreizējam Valsts prezidentam īsti nav pat 49 balsu un ka tomēr jādomā par alternatīvām. 

Vēl straujāk apgriezieni tika uzņemti brīdī, kad viņš oficiāli paziņoja, ka nekandidēs. Tā ka tas bija diezgan straujš lēmums, lai gan zināmas diskusijas jau dažas dienas iepriekš par iespējamiem trim Jaunās Vienotības kandidātiem bija.

Otra lieta — tāpēc, ka Valsts prezidenta amats Satversmē noteikto pilnvaru ietvarā lielā mērā ir tieši tas, ko minējāt, — ārpolitikas, drošības un aizsardzības jautājumu loks. Es saprotu daudzos kolēģus, kuri gribētu, lai būtu ekonomika un kādi citi jautājumi, bet būsim reālisti: pirmkārt, laiks ir tāds, kad drošība būs svarīga, un, otrkārt, prezidenta pilnvaru apjoms ir saistīts ar valsts ārējās politikas un aizsardzības jautājumu risināšanu. Protams, pieredze un zināšanas, kas man ir, šobrīd varbūt izskatās tādas, ka var mēģināt.

Minējāt, ka bija vēl divi kandidāti. Kuri tie bija?
Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete, tie ir izskanējuši visur.

Ir izskanējuši. Un kāpēc jūs, nevis kāds no viņiem?
Tādas bija iekšējās diskusijas valdē un frakcijā. Tas ir viens. Un otrs — laikam tomēr tie darbi, ko viņi abi dara savos pašreizējos amatos, arī ir jāturpina.

Kādi būs galvenie uzdevumi četriem gadiem, ja kļūsiet par prezidentu? Un kādi ir visaktuālākie, kuriem uzreiz būtu jāķeras klāt?
Tuvākajos četros gados mums ir diezgan neprognozējama situācija saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, [kurai būs] pastāvīgs atbalsts visos iespējamos veidos. Nākamgad Amerikas Savienotajās Valstīs ir vēlēšanas, un, no Latvijas viedokļa raugoties, prezidentam ir lielāka iespēja tikt klāt jebkuram, kas tiks ievēlēts, un skaidrot pozīciju. Es nezinu, kurš būs nākamais ASV prezidents vai kuri būs vai nebūs citu valstu vadītāji, bet tur, es domāju, ir būtiski, ka nav jāiešūpojas, nav jāieskrienas nevienu dienu, un tā ir mana priekšrocība.

Bet no tādiem ļoti būtiskiem aspektiem, kuros prezidentam ir loma, — viss, kas saistās gan ar valsts aizsardzības finansēšanu, gan ar valsts aizsardzības dienestu, gan citiem jautājumiem, kuri skar aizsardzības bloku. Vadot Nacionālo drošības padomi, ciešā kontaktā strādājot ar aizsardzības ministri, ir jautājumi, kas jārisina.

Vēl diezgan daudz uzdevumu redzu arī tajā blokā, ka moderna valsts ir arī moderns cilvēktiesību standarts un moderna ekonomika. Es domāju, ka ir lietas, kurās mums beidzot jāmobilizējas. Ja mēs tiešām uzskatām, ka esam tādi paši kā igauņi, ukraiņi vai ziemeļvalstis, tas vienkārši jādara. Protams, prezidents to neizdarīs viens, to tāpat dara Saeima un valdība.

Vai ar to jūs domājat Civilās savienības likumu un Stambulas konvenciju?
Daudzas valstis ir ratificējušas Stambulas konvenciju ar zināmu atrunu, ka nekas nebūs pretrunā ar satversmi. Mums ir Satversmes tiesas spriedums, ka nav pretrunā, bet, ja tiešām ir bažas, izdiskutēsim, bet iesim uz priekšu.

Mums ir bijusi diskusija par to, ka varbūt nepieņemsim vienu likumu, bet grozīsim vairākus likumus. Bet, ja mēs beidzot gribam iet uz priekšu, ir lietas, par kurām jārunā.

Apvienotā saraksta Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars teica, ka prezidents varot pasaukt pie sevis premjerministru un «dot uzdevumu».
(Nopūšas.) Parlamentārā valstī laikam tiešus uzdevumus dot nevar, bet aicināt, mudināt un pārliecināt, un dažreiz to darīt arī publiski, protams, var. Bet nav tā, ka Latvijas valstī Valsts prezidents var pateikt, ka tagad visiem būs darīt tā, un visa Latvijas valsts dara tā. To var tikai Saeima ar [Ministru] kabinetu.

Vai Valsts prezidentam noteikti jābūt zināšanām par ekonomiku, kā uzstāj Apvienotais saraksts, un vai jums šādas zināšanas ir?
Strādājot ārlietu ministra amatā, ir privilēģija, ka esi informēts un piedalies ne tikai valdības darbā kā valdības loceklis, bet ka Ārlietu ministrijā ir arī diezgan spēcīga ārējo ekonomisko sakaru un diplomātijas komponente. Mēs cieši sadarbojamies ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, VARAM. Man nav biznesa pieredzes, bet man ir grūti iedomāties, kā, strādājot Valsts prezidenta amatā, varētu izmantot šādu pieredzi.

Vairai Vīķei-Freibergai un Valdim Zatleram bija Stratēģiskās analīzes komisija. Tie bija dažādu nozaru zinātnieki, kas nāca kopā, deva priekšlikumus, kuri tika likti priekšā valdībai. Lūk, tas varētu būt instruments, kā rosināt diskusiju un mēģināt aktīvi virzīt idejas.

Bet Valsts prezidents pie labākās gribas, lai viņš būtu labs uzņēmējs, jurists vai ekonomists, vai kāds cits, nevadīs valsts ekonomiku. To, es domāju, mēs visi saprotam.

Vai viens no apsvērumiem, kāpēc piekritāt kandidēt, nav tas, ka ārlietu ministra amatā esat jau kopš 2011. gada? Vai nav par ilgu, vai tas netraucē ārlietu dienestam attīstīties?
Protams, kādā brīdī sāc domāt, ka ir lietas, kuras ir izdarītas, un ir lietas, kur var skatīties tālāk. Bet, ja kāds aprīļa sākumā man teiktu, ka man pēkšņi būs tas gods un laime kļūt par prezidenta kandidātu un sniegt šādas intervijas, es nosmaidītu, bet domātu, ka tas nav īsti riktīgi. Lietas tomēr sagriezās. 

Bet, jā, protams, kādā brīdī arī aspekts par ilgstošu atrašanos amatā spēlē lomu. Tu domā, kā labāk pielietot tās zināšanas un pieredzi, kas tev ir, tomēr drusku pamainot apstākļus. Bet, protams, ja vēlēšanas beidzas bez rezultāta un valdība turpina strādāt, es, protams, turpināšu strādāt arī šajā amatā un darīt to pēc labākās sirdsapziņas.

Kāpēc aprīlī jūs būtu teicis, ka nav riktīgi?
Tāpēc, ka mēs tiešām diezgan daudz un ilgi strādājām pie tā, lai saprastu, vai pašreizējam prezidentam ir 51 balss apjoms, lai tiktu pārvēlēts. Situācija diezgan radikāli mainījās pēc tam, kad tika paziņots, ka Pīlēna kungs būs AS kandidāts. Un tad sākās arī tas, par ko tagad pilsēta ir ārkārtīgi satraukta. Tas ir normāls politiskais process, sākās konsultācijas, vai ir iespējas nodrošināt balsis arī no partijām, kuru šobrīd nav valdībā. Un tad pienāca brīdis, kad bija skaidrs, ka nav.

Kā jūs vērtējat prezidenta Levita darbu četros gados amatā?
Man ir bijusi iespēja sadarboties dažādos amatos ar visiem Latvijas Valsts prezidentiem kopš neatkarības atjaunošanas, un es esmu redzējis, ka katrs no viņiem ir tiešām centies amatu pildīt pēc labākās sirdsapziņas. Katram ir bijis arī savs noteikts, milzīgs, pat vēsturisks uzdevums. Guntim Ulmanim — atjaunot prezidentūru un nostiprināt ceļu uz Eiropas Savienību. Vairas Vīķes-Freibergas nopelni vispār neprasa komentārus — iestāšanās abās organizācijās. Valdim Zatleram bija finanšu krīze un 2011. gadā, es teiktu, pirmā nopietnā tiesu varas un likumdevējas varas saķeršanās. Andrim Bērziņam bija jāstrādā pilnīgi jaunos konstitucionālos apstākļos pēc Saeimas atlaišanas un kaut kāda politiskā līdzsvara turēšana. Vējoņa kungs savukārt pēc aizsardzības ministra amata turpināja drošības jautājumus.

Par Levita kungu es teiktu, ka viņa starptautiskā darbība bija un ir tiešām ievērības cienīga ar starptautisko tiesību jautājumu loku, sevišķi tagad, kad [top] starptautiskais tribunāls Krievijas agresijas noziegumu izmeklēšanai. Un viņš ir atstājis ļoti labu iespaidu vāciski rakstošajā un runājošajā infotelpā — Vācijā, Austrijā, Šveicē —, kas ir ne mazāk nopietna kā angliski vai franciski rakstošā. Es teiktu, ka viņa ieguldījumu konstitucionālo iestāžu sadarbības stiprināšanā ar laiku noteikti novērtēs.

Levits intervijā mums teica, ka viņš esot nacionāls un konservatīvs. Kā jūs raksturotu savus uzskatus?
Es esmu vairāk centrists. Domāju, ka 21. gadsimtā ir lietas, kuras sabiedrībā mainās, tā kļūst modernāka, un vienkārši jāiet laikam līdzi. Es 2018. gada vēlēšanu kampaņā izvirzīju tēzi par moderno konservatīvismu, viena otra partija pēc tam centās to pārķert. Un ar moderno konservatīvismu es saprotu, ka ir negrozāmas vērtības, piemēram, ja mēs runājam par Latvijas valsti, Satversmi un latviešu valodu, bet ir arī lietas, par kurām es tiešām nedomāju, ka kaut kas notiks, ja mēs ejam, kā tikko runājām, tajā cilvēktiesību standartā, turklāt neideoloģizējot, vienkārši tīri juridiski ceļu, sakārtojot kaut kādas lietas, par kurām, ticiet man, visi aizmirsīs pēc divām dienām, ka tas ir noticis pēc diezgan lielas drāmas.

Nacionālā apvienība jūs neatbalstot tāpēc, ka tad Jaunajai Vienotībai būšot tāda ietekme kā nekad, brīdina Raivis Dzintars. Kā Jaunā Vienotība varētu Nacionālajai apvienībai kompensēt šo lielo sāpi — vai ar jūsu pašreizējo amatu Rihardam Kolam?
Vēl nav 31. maijs. Es nezinu, ar ko beigsies vēlēšanas. Varbūt tās beigsies ar to, ka būs jaunas vēlēšanas, varbūt ar to, ka ievēlēs kādu no maniem cienījamajiem sāncenšiem, varbūt mani.

Bet es gan apšaubītu šo ietekmes stāstu, jo mums ir bijusi situācija, kurā, piemēram,  prezidenta un premjerministra amats ir bijis ZZS rokās — Vējoņa kungs un Kučinska kungs. Un Levita kungs ir bijis Nacionālās apvienības virzīts, un Mūrnieces kundze ir bijusi Saeimas priekšsēdētāja. Mums ir bijusi arī situācija, kad Saeimas priekšsēdētāja bija Solvita Āboltiņa, Valdis Dombrovskis — Ministru prezidents.

Es domāju, ka šis ir tāds situatīvs arguments, ko izmantot tad, kad vajag, un aizmirst, kad nevajag. Un vēl ir vienpadsmit dienas līdz vēlēšanām. Bet domāju, ka viena lieta gan ir jāsaprot — vai partijas biedrs vai ne, vai partijas virzīts vai ne, Valsts prezidentam amats uzliek pilnīgu neitralitāti. Jāsaka Kariņa vārdiem, ka viņi vairāk zaudē mani, nekā iegūst to otru amatu.

Jūs noteikti esat domājis, kas varētu būt jūsu pēctecis amatā. Vai ir kandidāti?
Jā, ir.

Kuri tie ir?
Ja 31. maijā tikšu ievēlēts par Valsts prezidentu, savu viedokli pirmajam atklāšu Ministru prezidentam. Bet ir labi kandidāti gan Jaunajā Vienotībā, gan vairākās citās partijās.

Jūs 2014. gadā pirmais no Latvijas politiķiem paziņojāt, ka esat homoseksuāls. Vai seksuālā orientācija, jūsuprāt, varētu būt patiesais iemesls, kāpēc NA nevēlas jūs atbalstīt?
Nezinu, tas jāprasa viņiem. Varu pateikt tikai to, ka kopš 2014. gada man nav bijis problēmu dažādās valdībās sadarboties ar dažādām politiskajām partijām. Es ceru, ka viņiem arī nav. Es ceru, ka mūsu sabiedrība tomēr ir daudz modernāka, nekā viens otrs varbūt domā, un tas nav tas faktors.

Vēl vienu jautājumu par iemesliem nupat liek uzdot deputāts Kiršteins, kurš ceturtdien Saeimā apgalvoja, ka Avens palīdzot Ukrainai un rūpējoties par Latvijas kultūru. Kultūras ministrs Puntulis bija teicis, ka Helmanis nekad neatklāšot īstos iemeslus, kāpēc ticies ar Avenu. Kas jums par tiem ir zināms?
Godīgi sakot, es nezinu īpaši vairāk par to, kas izskanējis presē.

Bija te viens no jūsu kolēģiem, kurš ļoti interesējās — kā tad tā, jūs taču arī ar Avenu esat ticies! Es viņam atgādināju, ka es esmu ticies kā oficiāla amatpersona — ne tikai kā ārlietu ministrs, bet arī kā Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētājs, kāds biju līdz 2016. vai 2017. gadam, kad viņš bija Lietišķās sadarbības padomes līdzpriekšsēdētājs no Krievijas puses. Neesmu viņu saticis vai runājis ar viņu nu jau gadus piecus.

Kas ir bijis par pamatu šīs nu jau leģendārās nenotikušās izstādes organizēšanai, laikam būtu jautājums, kas uzdodams kolēģiem no NA. Es varu teikt tikai vienu — ir bijusi viena robežšķirtne, un tas ir 2022. gada 24. februāris. Jā, pirms tam vēl tur daudzas lietas ir bijušas, bet pēc tam tā bilde bija nepārprotama.

Apvienotajam sarakstam ir savs kandidāts, bet Nacionālā apvienība neatbalstīšot nevienu, lai pēc tam koalīcija var vienoties par kādu visiem pieņemamu citu. Vai šis visai koalīcija pieņemamais kandidāts varētu būt kāds vārdā Ināra Mūrniece?
Sagaidīsim 31. maiju, redzēsim, ar ko vēlēšanas beigsies. Ja beigsies ar neko, tad tas būs atkal process, kurā būs visu sarunas ar visiem. Domāju, ka šobrīd nosaukt vārdus neņemsies pilnīgi neviens.

Man brīžiem intuitīvi liekas, ka diezin vai sabiedrība ir pelnījusi un parlaments ir gatavs šo procesu vilkt tik ilgi.

Bet man šobrīd kalendārā ir iezīmēts 31. maijs. Tad arī skatīsimies, kā tālāk.

Pirms tam, 24. maijā, Pīlēns tiksies ar Jaunās Vienotības frakciju, bet jūs viesosieties Apvienotā saraksta frakcijā. Vai arvien cerat pierunāt Apvienoto sarakstu atteikties no Pīlēna vai balsot par jums vēlēšanu pēdējā kārtā, ja paliksiet vienīgais kandidāts?
(Smejas.) Labs jautājums! Šīs tikšanās, kad mēs faktiski vienā laikā esam katrs savā frakcijā, bet ne savējā, ir Pīlēna kunga un Apvienotā saraksta iniciatīva. Viņi grib, lai mūsu frakcija iepazītos ar Pīlēna kungu un viņa programmu, un uzklausīt attiecīgi mani. Vai tas nozīmē, ka gadījumā, ja tiešām ir tā, kā jūs sakāt, ka vai nu es palieku vienīgais pēdējais kandidāts pēdējā kārtā, vai Pīlēna kungs, vai tā būtu Pinto kundze, tas varētu nosliekt arī šos Saeimas deputātus nobalsot par — ir atklāts jautājums. 

Vēl ir vienpadsmit dienas līdz vēlēšanām, vēl ir debates, intervijas — tik daudz kas vēl var notikt, ka neprognozējam, kā pavērsīsies.

Lai kā kaut kas pavērstos, jūsu ievēlēšana būs atkarīga no tā, kā balsos Zaļo un Zemnieku savienība. Ko jūs viņiem piedāvāsiet par atbalstu?
Konsultācijās, kas mums līdz šim ir bijušas, viņi teica, ka nenoraida nevienu kandidātu un būs gatavi runāt ar visiem.

Runāt par cenu?
Diskusijas ar kandidātiem frakcijās, es domāju, nebūs tik daudz par cenu. Protams, kā jebkurai opozīcijas partijai, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir nonākt pozīcijā. Dzirdam ļoti daudz un dažādus brīdinājumus no dažādiem spēkiem, kuri pirms kāda laika jau ar diezgan pārliecinošu sejas izteiksmi staigājuši apkārt pa Saeimu, stāstīdami — mums ir 51 balss! 

Es prezidenta vēlēšanas tomēr tik ļoti nesaistītu ar kādiem valdības jautājumiem, jo drīzāk valdībai būs jautājums, vai būs vienošanās par to, kā mēs ejam uz priekšu ar lielām lietām, ar lieliem darbiem, sākot no veselības aprūpes un beidzot ar dažādiem ekonomikas politikas jautājumiem. Prezidenta vēlēšanas diezin vai ietekmēs valdību, drīzāk valdības triju politisko partiju  savstarpējo diskusiju dažādie viedokļi var ietekmēt, kas tālāk notiek ar valdību. Bet šis jautājums līdz pat 31. maijam nav darba kārtībā.

Vai jūs vai kāds cits no partijas ir ticies ar Lembergu?
Nē.

NA politiķi stāsta, ka JV gatavojot jaunu valdību kopā ar ZZS un Progresīvajiem. Teorētiski var būt dažādi varianti — valdība bez NA, valdība bez AS, valdība ar abiem un ar ZZS. Ja valdība mainītos, kuram modelim jūs dotu priekšroku?
Pēc 10. maija, kad Valsts prezidents bija pateicis, ka nekandidēs, baumas ir visfantastiskākās. Tad sākās — vai nu būs piecu partiju vai četru, vai triju dažādi. Esmu dzirdējis arī tādu modeli — Jaunā Vienotība, Nacionālā apvienība un ZZS.

Jā, un vēl arī Jauno Vienotību varētu atstāt ārpus valdības.
Arī par to, starp citu, ļoti daudz runāja aprīlī, ka būs četru partiju modelis bez Jaunās Vienotības ar 53 balsīm.

Saprotot, ka politikā arī baumošana un pat apzināta dezinformācija ir daļa no politiskās cīņas paņēmieniem, es tomēr aicinu turēties pie kalendāra tādā veidā — 31. maijs, sapratne, ir vai nav Valsts prezidents, un kurš tas ir. Tad, lai arī kāds ir rezultāts, ir nopietna diskusija šai koalīcijai, ņemot vērā, kas ir noticis. Bet šobrīd stāstīt, kāds varētu būt labākais vai sliktākais, vai iespējamais, vai neiespējamais valdības modelis, ir diezgan neproduktīvi. Nedēļas laikā, līdz žurnāls ceturtdien tiks publicēts, domāju, vēl piecpadsmit reizes parādīsies tādi un citādi varianti.

Mēs esam situācijā, kādas sen nav bijis, tāpēc visiem ir ļoti interesanti. Pēdējā tāda kārtīga drāma, ja es nemaldos, bija ar Vairas Vīķes-Freibergas ievēlēšanu. Mazliet arī Vējoņa vēlēšanas bija tādas. Ar Zatlera un Levita ievēlēšanu viss bija daudzmaz mierīgi.

Tāpēc, domāju, vienkārši ir drusku piemirsies, ka šāda turbulence ir notikusi. Varu tikai teikt, ka ir žēl, ka mums neizdevās vienoties par vienotu kandidātu.

Bet tad varbūt taisnība NA, ka, ja nevar vienoties, jārīko jaunas vēlēšanas, un tad vienosies?
Man ir drusku šaubas par to. Ja tāda griba būtu bijusi… Kariņš trīs reizes aicināja partnerus vienoties, varbūt pat noņemt nost visus kandidātus, un trīs reizes to nevarēja panākt. Kas tagad liek domāt, ka būs kādas nopietnas izmaiņas? Ja nevienu neievēlē, tad, protams, pie tā nonāksim.

Egils Levits mums intervijā teica: «Ja kāds grib populistisku prezidentu, lai vēlē citu.» Jūs it kā neesat populists, taču saņēmāt vislielāko plusu skaitu no visiem 14. Saeimas vēlēšanu kandidātiem. Kā jūs skaidrotu, kāpēc esat tik populārs?
Saņemt lielāko plusu skaitu nenozīmē būt populistam vai otrādi.

Nē, protams. Taču kāpēc, jūsuprāt, esat populārs?
Jebkuru politiķi, lai ko viņš teiktu, ka viņu reitingi un plusi neinteresē, tie, protams, interesē. Protams, ir svarīga cilvēku atzinība, darbu vari darīt tad, ja jūti, ka ir arī kaut kāds atbalsts.

Domāju, ka tas lielā mērā ir saistīts ar manu darbību, sevišķi pēdējā gada laikā, sevišķi ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, kad bija skaidri jāpozicionē. Man pat kādās no debatēm — šķiet, Nekā personīga rīkotajās — teica: «Jūs būsiet pārāk diplomātisks, jūs jau stingri nerunāsiet!» Tur, kur tas ir nepieciešams, diplomātijai ir priekšroka. Ja redzi, ka kādu jautājumu risināšanā var visus uzaicināt un apsēdināt pie galda un vienoties par lēmumiem un mērķiem, es to darīšu bez liekiem asumiem. Bet, ja redzu, ka ir situācijas, kad jābūt asam un cietam, tad es to daru. 

Un to esmu darījis visus šos 12 gadus — bez liekiem asumiem tur, kur tas iespējams, bet tur, kur jābūt principiālam, es eju uz priekšu. To es darītu arī tajā amatā, ja mani ievēlēs.

Komentāri (23)

Finegans 25.05.2023. 23.35

Teicams kandidāts

+4
0
Atbildēt

0

Jasmine 28.05.2023. 09.53

Rinkēvičs kā Latvijas sabiedriskais un politiskais darbinieks, politiķis viņš ļoti atgādina Zigfrīdu Annu Meierovicu, tikai vēl labāk. Lai veicas!

+3
-1
Atbildēt

2

  QAnon > Jasmine 28.05.2023. 11.24

  Nedomāju, ka latviešu valsts tēlam nāks par labu tas, ka ārzemniekiem pēc sarokošanās ar mūsu prezidentu nāksies apstrādāt rokas ar ūdeņraža peroksīdu, lai izvairītos no zarnu infekcijām, kas koprofāgiem ir ierasta lieta.
  Esmu pārliecinārs, ka neatkarīgi no balsošanas rezultāta, mēs ar skumjām atcerēsimies Levita prezidentūru, jo izrādījās, ka arī Pīlēns ir ne tēvs, bet kuce. Radio krustpunktā tas sāka pļūtīt par poļu un lietuviešu privilēģijām. Pazīstu daudzus lietuviešus un poļus. Tie visi ir integrēti latviešu sabiedrībā un viņiem nav vajadzīgas nekādas privilēģijas. Laikam viņš domāja dehumanizētos poļu un lietuviešu izcelsmes organismus, kuri pat nezin savu senču valodas, faktiski krievus. Ja viņš tiks preža krēslā būs Šlesera rokaspuisis un ne par kapeiku labāks, kā viņa konkurenti.
  Vēl pastāv variants, kā bija 1999. gadā, kad arī bija galīgi nepieņemami kandidāti un Putina vadītā kantora emisāri izvilka no piedurknes čekas viķirāni Freibergu.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Jasmine 29.05.2023. 22.04

  Nevajag noniecināt Meierovicu.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Andris Vītols 26.05.2023. 04.40

Krievijas centrālajā TV, labākajā raidlaikā ir stundu garas pārraides (kukli nasļedņiki Tuttu), kurās izsmēja Makronu, B.Džonsonu, H.Klintoni, Baidenu…… un tagad arī Latvijas prezidentu E.Levitu. … … Raidījumu vada Marija Butina – ASV notiesātā un izraidītā Krievijas GRU darbone. … …
Ar savu profesionālo darbu E.Levits tā nokaitinājis PUTINISTUS, ka viņi dara visu, lai E.Levitu NEPĀRVĒLĒTU (nomelnojošā pārraide ielikta tieši pirms Latvijas prezidenta vēlēšanām – dēvējot Egilu Levitu par ķīmiķi no Hamburgas ar trim pasēm utt., kā to atstāsta LA.LV) …

+2
-1
Atbildēt

3

  QAnon > Andris Vītols 26.05.2023. 08.58

  Un tad? Arī par Putina kucēm: Freibergu, Zatļeru un Vējoni, krievijas propagandoni ir izteikušies neglaimojoši, bet Obama, kurš bija izlaizījis Putina anālās vagīnas katru kaktiņu, esot visas krievijas trepes piemīzis un visas lampiņas izskrūvējis un vispār viņš ir “čmo”.
  Piekrītu, atšķirībā no iepriekš minētiem neliešiem, Levits nav nodarījis nelabojamu ļaunumu Latvijas reputācijai. Prezidents Bērziņa kungs arī nav grāvis mūsu reputāciju, tikai viņam, atšķirībā no Levita nav LC darboņa noziedzīgās pagātnes.
  Neko Levits neizdarīja, lai realibitētos par savu darbību deviņdesmito gadu sākumā. Neierosināja atcelt LC un DPsaimņieks 1998. qadā pieņemto PL “0” variantu, neierosināja atcelt morālā invalīda, krievu militārista atvases Vējoņa, izmaiņas PL un Šlesera varzas ieviesto UA tirgošanu no krievijas iesūtītiem FSBešņikiem un bandītiem. Viņš neuzskatīja par vajadzību izteikties par pēdējo laiku lielāko valsts nozagšanas megaafēru, OIK atļauju tirgošanu noziedznieku firmām, pat nemēģināja izvērtēt čekistu publiski piesmietās Savicka apteksnes, Dombrovska. darbību premjera amatā, kas valstij nodarīja miljardus lielu skādi un mierīgi noskatījās, kā divi Covid afēristi un marodieri: Kariņš ar Pavļutu, taisa latviešu valsti par Fail State.
  Latvijai ir vajadzīgs Rīcības Prezidents, kāds bija Kārlis Ulmanis, kādi ASV bija Niksons, Reigans un Tramps, bet britiem Tečere, bet ne tāds, kurš klusi stūrītī nosēž atvēlētos četrus gadus un vismaz, paldies Dievam, nenodara ko ļaunu.

  +1
  -5
  Atbildēt

  1

  kolpants > QAnon 26.05.2023. 14.59

  Neierosināja atcelt LC un DPsaimņieks 1998. qadā pieņemto PL “0” variantu

  о Боже..человек уверен, что в Латвии нулевой вариант присуждения гражданства.. А я еще удивлялся тому, что он пишет..

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  QAnon > kolpants 26.05.2023. 17.29

  PL “0” variants nozīmē, ka katrs naidīgo asinskāro nelegāļu, WWII noziedznieku mantinieku, Latvijā piedzemdētais organisms automātiski saņem Latvijas pilsonību.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 26.05.2023. 10.54

  Так вот оно что на самом деле!
  В Латвии столько путинистов, даже среди латышей, да еще тайком смотрят российское ТВ, и поэтому только под влиянием пропаганды такое мнение о Левите!
  Ужас..как же латвийским политикам не повезло с народом((
  Я даже не знаю, что делать.. Может, попросить у Китая их разработки, поставить файервол, чтобы вообще интернет не заходил на Россию? Спутники глушить. Всех граждан обязать дома поставить легальную прослушку, чтобы спецслужбы выявляли тех, кто смотрит российское ТВ? И сразу после 1 нарушения депортация?

  И да, прав был Улманис..Тот первый.. Никакой демократии при таком бестолковом народе! Отменить все выборы нахрен! И ведь помогло же! Лучшие годы Латвии как раз после 1934. А от Молотова-Рибентропа теперь уже НАТО надежно защищает!

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  QAnon > kolpants 26.05.2023. 17.20

  Nevienai valdībai nav paveicies ar savu tautu, vienmēr kaut ko prasa, vienmēr ar kaut ko neapmierināta. Kā Putinam ir paveicies ar krieviem, nevienam vissaldākos sapņos nevarētu rādīties.
  Neapstrīdamas atziņas par krieviem:
  Русский народ всегда жил в унижении, но никогда не был оскорблён этим.
  Русские готовы покорно принять «смерть за Царя», умереть в предусмотренном Планом Путина Голодоморе, лишь бы хорошо жилось царям, боярам, опричникам, дворянам, прочей челяди и их потомкам.
  Путинский кризис уверенным шагом шествует по стране чекистов. Кремлядь уже не боится бунта своих рабов, поняв, что этот человекообразный материал будет умираться тихо и безропотно.
  Русскому народу нужнее всего церковь, кнут и тюрьма.
  А свобода? А зачем россиянцам свобода? Если овощ вырвать с грядки, то его надо быстро съесть, иначе пропадет. Так что свобода вам не нужна. Вы же овощи. И «Майдана» у овощей не бывает.
  Россиянцы упустили свой шанс стать людьми. Но зато, довольно захрюкав, приготовились получать помои из вороватых рученок недомерка-педофила пожизненно.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > Andris Vītols 26.05.2023. 12.31

  Mans komentārs bija par KREMĻA TV “produktu”, kuru es pat ieteiktu parādīt LTV ar komentāru (neteicu, ka būtu jāaizliedz rādīt). … … Es rakstīju par Krievijas “putinistiem”, bet te piesakās vēl viens – ar Latvijas pasi (kā pats rakstīja, ka esot pilsonis). … … Ne jau tautība, izcelsme ir būtiska, bet cilvēka attieksme pret Ukrainas, Latvijas… okupāciju, Krievijas agresijas pret Ukrainu neatzīšana. …

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Andris Vītols 26.05.2023. 14.55

  И еще раз повторю- кто вы ТАКОЙ ХРЕН, чтобы я был обязан перед вами отчитываться и докладывать, как я отношусь к Путину, Украине и оккупации?
  Вы уже совсем охренели? Может уже начнете на улицах останавливать русских и требовать вам ответить?
  Да вы сами откровенный тайный путинист! Именно вы делаете все, чтобы толкать русских Латвии в объятия Путина. Чтобы показать русским Латвии, что они ВСЕГДА будут чужие, что их ВСЕГДА будут подозревать в симпатиях к Путину. Именно для этого вы тут занимаетесь откровенной ложью, обвиняя в путинизме.

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 26.05.2023. 20.19

  Jāpiekrīt Jums, ka man nav tiesību pieprasīt Jums ”atskaitīties”, ” докладывать” – par Jūsu attieksmi pret -” Путину, Украине и оккупации”- .. … … Bet mēs esam vienā ”debašu telpā”, kur cilvēka cieņu neaizskarošā veidā drīkstam izteikt savu viedokli, drīkstam cita viedokli apstrīdēt, uzdot viens otram jautājumus, iebilst utt. … …
  Man ir tiesības izteikt viedokli par Jūsu rakstīto (un par viedokļa nepaušanu). …… Man ir tiesības lūgt Jums paskaidrot (precizēt), ko tieši es SAMELOJU ? … …Man ir tiesības lūgt Jums paskaidrot šo teikumu -” Да вы сами откровенный тайный путинист!”- (vienlaicīgi ”atklāts” un ”slepens” putinists?) … …
  Tad par ko liecina Krievijas agresijas pret Ukrainu neatzīšana ??? … Ar kādu VĀRDU TO NOSAUKT ??? (ja ne ”rašisms”, tad kas? )….. …
  Varbūt pievienojaties tiem miljoniem krievu (ja esat krievs), kuri nosoda Krievijas agresiju ! … …

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 29.05.2023. 15.14

  Обозвать путинистом, рашистом, кремлином, не предоставив ни одного доказательства в виде цитаты – это cieņu neaizskarošā veidā drīkstam izteikt savu viedokli?
  Вы издеваетесь? Или решили, что вы тут в режиме Бога?

  Man ir tiesības lūgt Jums paskaidrot (precizēt), ko tieši es SAMELOJU-
  пожалуйста-где мои фразы, из которых можно сделать вывод, что я рашист?

  Man ir tiesības lūgt Jums paskaidrot šo teikumu -” Да вы сами откровенный тайный путинист!”
  И еще пожалуйста -вы своими высказываниями без каких либо доказательств обвиняете меня и многих русских из Латвии, что мы рашисты, путинисты. То есть насаждаете упорное мнение, что и многие латыши так считают. То есть льете воду на мельницу Путина и прочих, которые утверждают “вы, русские, никогда не будете своими в Латвии, сколь лояльны вы не были бы. Чуть что в мире, вы тут же будете обвинены, исходя из этнической принадлежности.. И вы будете постоянно должны доказывать свою лояльность, находиться в позиции презумпции виновности.” И вы, уважаемый, своими текстами полностью отвечаете этой логике. Из чего делаю вывод-вы сознательный тайный путинист, цель которого настраивать латышей против русских, и русских-против латышей.

  ЧТо касается Левита – я считаю, он слабейший президент Латвии. Который ничего не сделал для единения народа Латвии, а только для разъединения. И даже его попытки провести Селию как отдельный регион-это чистейшее дробление латышей и создание 5 региона.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Andris Vītols > kolpants 29.05.2023. 20.12

  Par ko liecina Krievijas agresijas pret Ukrainu neatzīšana ??? … Ar kādu VĀRDU TO NOSAUKT ??? (ja ne ”rašisms”, tad kas? )….. …
  Varbūt pievienojaties tiem miljoniem krievu (ja esat krievs), kuri nosoda Krievijas agresiju (arī Ņevzorovs un citi) ! … … Latvijai lojājie nosoda tūkstošiem ukraiņu slepkavošanu (neatkarīgi no tautības). … Rašisti izliekas to slepkavošanu neredzam. … … Jums jāizdara izvēle PAŠAM !!! … … Ar faktiem Jūs pārliecināt ir bezcerīgi, jo tas ir ”ticības” jautājums. …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 31.05.2023. 16.16

  Par ko liecina Krievijas agresijas pret Ukrainu neatzīšana ??? … Ar kādu VĀRDU TO NOSAUKT ??? (ja ne ”rašisms”, tad kas? )

  Фу, фу, как мелко переиначивать как самому удобно. Многое говорит о вашем уровне. Я сказал, что не обязан вам отчитываться о своей позиции! И не верю, что вы не поняли, что это две больших разницы:
  1 не признавать агрессией,
  2. просто не озвучивать свою точку зрения, каковой бы она не была.
  Только увольте от дешевой демагогии “раз не сказал свое мнение, значит, не признал агрессию”
  И да, кстати, я в одном из комментариев к другим статьям как раз вам и написал свое отношение. Теперь не уверен, что вы не заметили. Возможно, заметили, а тут на публику играете “мы, наше величество, желаем знать, и требуем отвечать каждый раз, когда этого наше величество пожелает”. С трона слезьте, а то натрете..

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 01.06.2023. 04.16

  -”И да, кстати, я в одном из комментариев к другим статьям как раз вам и написал свое отношение. Теперь не уверен, что вы не заметили.”- … … … Es neievēroju tādu man adresētu komentāru, bet norādiet ”IR” numuru, datumu – varu apskatīties arhīvā. … … Vispār Jūsu -”точку зрения”- pauž Jūsu komentāru SATURS. … … Cik var lamāt ”rietumus”, bet vienlaicīgi uz ”rietumu” skolām sūtīt bērnus, pirkt villas (Solovjovs u.c.) utt. … …
  Ja Latvijā Jums viss slikti (prezidenti, likumi utt. … ), tad kāpēc nebrauc prom ??? … E.Levits Jums -” ничего не сделал для единения народа Латвии, а только для разъединения”- (kas viņam bija JĀDARA ???) … … Kāpēc daudzi pameta Krieviju un gribēja doties uz Latviju (nevis otrādi). … Atkal Latvija esot slikta, jo visus ”nelaiž iekšā”. … … Kā tad dēvēt tos, kuri savu viedokli -”точку зрения”- nepauž, bet sūdzās un apmelo ukraiņus, latviešus ??? … … … Beidziet MELOT – (vispirms PATS SEV) !!! … …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > kolpants 31.05.2023. 13.37

  Katrs krievs, kurš nenosoda Staļina sarīkoto drausmīgo WWII un krievu necilvēku pastrādātās zvērības, viennozīmīgi ir rašists. Tādus, kas nebūtu kolektīvais staļins un kolektīvais putins, es jau sen pat divus tādus krievus vairs nezinu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 26.05.2023. 14.53

  Ar savu profesionālo darbu E.Levits tā nokaitinājis PUTINISTUS, ka viņi dara visu, lai E.Levitu NEPĀRVĒLĒTU

  То есть российкие путинисты, смотря российское ТВ, могут влиять на неизбрание президента другой страны???
  Уважаемый наглый врун, вы не соизволили бы предоставить доказательства, например, мои слова, цитаты, по которым бы можно было судить, что я путинист?
  Или вы уже настолько отупели от своей русофобии, что сам текст на русском и факт критики Левита является для вас признаком именно путиниста?

  0
  -2
  Atbildēt

  2

  QAnon > kolpants 26.05.2023. 17.43

  Rusofobija ir kas līdzīgs koprofobijai, akarafobijai, thanatofobijai, leprofobijai un kā izteicās viens ļoti cienījams cilvēks:
  Русофобия – это антифашизм XXI века!
  Каким образом Россия сумела родить из себя безумного маньяка, патологического убийцу и садиста, уголовника в самом буквальном смысле слова – родить, вручить ему абсолютную политическую власть и дать карт-бланш на любые авантюры и преступления, которые в конце концов поставили не только его лично, а и всю страну, весь народ, даже всю ее многовековую культуру вне закона в мире?
  Несомненно, этот человек, будучи каким-то дьявольским соединением всех возможных пороков без единой не то что добродетели, а просто человеческой черты (даже у Гитлера можно найти что-то человеческое – но не у него!), оказался удивительно созвучен тому, что условно можно назвать «национальной душой», в том смысле, что его личные комплексы маленького, злобного, мстительного, обделенного в детстве человечка срезонировали с комплексами коллективного бессознательного. Поколения чекистов, вертухаев, гопников, урок произвели наконец конденсат чистого Зла, каким мы видим сейчас этого человека и это общество, в котором он оказался возможен.
  Теперь уже ничего невозможно откатить назад и поправить. Россия сама себя назначила на роль главного врага человечества и в этой роли утверждена. На наших глазах стремительно разворачивается самоубийство целой цивилизации – и остается только молиться, чтобы она не утащила за собой всю планету в ядерном огне.
  Павел Шехтман

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > kolpants 26.05.2023. 19.07

  Būs Jums jāpiekrīt, ka man nav pierādījumu, ka esat tieši Putina atbalstītājs (putinists). … Pareizāk teikt rašisti – nevis putinisti. …
  Es NEZINU, vai Jūs esat krievs, ebrejs, gruzīns, baltkrievs, latvietis utt. … … Secīgi es izteicu viedokli par “kolpantu” , kurš raksta krieviski, lasa latviski. … Es te krievus (un citas tautības) NEAIZSKĀRU, tāpēc nav pamata Jūsu pārmetumiem. … Ja es nosodu Krievijas agresiju, rašistus, tad tas NENOZĪMĒ, ka “uzbrūku” Latvijas krieviem tautības dēļ. … … Rašisti, putinisti ir tikai tie, kuri aizstāv Krievijas agresiju, slepkavības. … …
  Ne jau valoda nosaka manu attieksmi pret Jums, bet tikai rakstītā SATURS. … … Es iebilstu pret apmelošanu, pazemošanu, nevis pret pamatotu kritiku (tajā skaitā arī E.Levita). … Par to ”putinists” atvainojos, turpmāk teikšu ”rašists”. … …

  +2
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu