Kinojaunumi • IR.lv

Kinojaunumi

Kristīne Simsone

oooo Sudzume / Suzume no tojimari. Japāņu animācijas jeb anime darbs, kurā ir daudz valdzinošu, skrupulozu detaļu. Šī pilnmetrāžas filma par divu svešinieku tikšanos, kas pāraug kopējā vides glābšanas piedzīvojumā, atgādina pazīstamā japāņu animatora Hajao Mijadzaki darbus — gan stāstnieciski, gan estētiski. Taču režisors Makoto Sinkai nedzīvo Mijadzaki ēnā — 2019. gadā viņa darbs Mākoņu pavēlniece (Weathering With You) ar panākumiem apceļoja pasaules kinoekrānus, bija redzams arī Latvijā un kļuva par Japānas pieteikumu Oskara balvai ārvalstu filmu kategorijā. Filma Sudzume bija iekļauta arī šāgada Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā. Kino no 14. aprīļa.


oooo
Strīds / Beef. Tāpat kā skatītāji ar spriedzes pilnu nepacietību gaidīja, kad populārajā seriālā Baltais lotoss (White Lotus) detonēs viesnīcas personāla pacietības mērs, saskaroties ar pārtikušo viesu untumiem, seriālā Beef redzēsim, kur aizvedīs strīds, kas sācies ar nelielu satiksmes kašķi. Straumēšanas vietnē Netflix tikko publicētais seriāls (tā nosaukums apzīmē nevis gaļas izstrādājumu, bet gan ķildu) ir melnā komēdija, kurā centrālais humora elements ir laipnas ārišķības paģērošā saskarsme starp kaliforniešiem. Cik ilgi iespējams smaidīt, kad pēdējās pacietības paliekas gruzd un tūlīt degs zilās liesmās? Izrādās, ilgi. Seriāla pamatā ir meistarīgs scenārijs; viens no autoriem ir korejiešu izcelsmes scenārists Li Sundžins, kurš veidojis lielisko animācijas seriālu Tuca & Bertie — arī par ikdienas spriedzi. Netflix.com no 6. aprīļa.

Animācijas diena. Godalgotā latviešu animatora Vladimira Leščova studijas Lunohod un īsfilmu festivāla 2ANNAS organizēta animācijas diena, kurā bez maksas iespējams noskatīties vairākas filmu programmas. Tās tapušas sadarbībā ar animācijas profesionāļiem no Igaunijas un Nīderlandes. Atsevišķā programmā apkopoti arī darbi no Ukrainas. Kinoteātrī KSuns 15. aprīlī. Ieeja bez maksas, brīvbiļetes jāizņem Kinogalerija.lv.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu