Nepatīk Robins Huds • IR.lv

Nepatīk Robins Huds 3

Vilnis Ķirsis. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Agnese Meiere

Rīgas ielu tehniskā stāvokļa pasliktināšanos plānots apturēt 2025. gadā, sola Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis. Daudzi darbi vestos raitāk, ja galvaspilsēta netiktu apdalīta

Tikšanos ar Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Vilni Ķirsi (JV) viņa izvēlētajā Latvijas 1. rokkafejnīcā (to ieteikuši kolēģi) pāris minūšu nokavēju, jo, izbraukājusi Vecrīgai tuvākos kvartālus, ilgi nevaru novietot auto. Ķirsis saka — Rīgas domes plānos ir pilsētu pēc iespējas atslogot no privātā transporta. Nekas jauns, tāds bija domnieku nodoms jau pirms desmit un pat divdesmit gadiem. Bet kur lai es un citi līdzīgie atstāj savu auto, iebraucot no pierīgas vai citām pilsētām? 

Bijušo domnieku solītie stāvparki jeb park&ride tā arī nav tapuši. Ja neskaita jau 2012. gadā pielāgoto stāvvietu Ulbrokas ielā, absolūti neizdevīgā vietā, kuru izmantoja vidēji viens autovadītājs dienā. 

«No Ropažiem braukšana būtu tāda: aizbrauc līdz Sāgai vai IKEA, atstāj tur savu auto un tad ar metrobusu (no autosatiksmes atdalīta, neatkarīga autobusu vai trolejbusu līnija — red.) brauc līdz centram,» norāda Ķirsis. Tas būšot iespējams jau pēc trim gadiem. Šis projekts ir daļa no Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā iekļautās Rīgas metropoles transporta sistēmas zaļināšanas reformas, kuras mērķis ir veicināt paradumu maiņu, pārstrukturējot satiksmes plūsmu.

Bet pašlaik mēs galvenokārt runājam par Rīgas ielu tehnisko stāvokli, kuru, kā liecina SKDS aptauja, 80% rīdzinieku vērtē kā neapmierinošu vai pilnībā neapmierinošu. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu