Jaunie ministri. Par cieņpilnu dialogu • IR.lv

Jaunie ministri. Par cieņpilnu dialogu

2
Inese Lībiņa-Egnere. Publicitātes foto
Aivars Ozoliņš

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere vēlas nodrošināt tiesu varas neatkarību un spriedumu pildīšanu

Inese Lībiņa-Egnere ir pieredzējusi politiķe, 2011. gadā ievēlēta 11. Saeimā no Zatlera Reformu partijas saraksta, bet trīs nākamajās kā Vienotības/Jaunās Vienotības pārstāve. Taču amatam ir piemērota ne tikai tāpēc. Viņa ir arī pieredzējusi juriste — zinātņu doktore, vairāku Satversmes komentāru un virknes starptautisku zinātnisku publikāciju autore un līdzautore. Iespējams, tāpēc arī tiesnešu pastāvīgu izglītošanos uzskata par ļoti svarīgu.

Jauno ministri Ir intervēja tiešsaistē 19. janvārī.

Kurus no uzdevumiem jaunajā amatā uzskatāt par svarīgākajiem un pievērsīsiet tiem īpašu uzmanību?
Starp savām prioritātēm esmu minējusi tiesu neatkarības stiprināšanu un visu varu cieņpilnu dialogu. Ir ļoti būtiski nostiprināties tā, lai mums nav konfliktu starp tiesu varu, izpildvaru un likumdevēju un lai Eiropas kartē mēs droši esam kā valsts, kurā varas ir dalītas.

Un otrs, protams, ir visu tiesas nolēmumu izpilde. Tiesiskā valstī tajā brīdī, kad tiesas spriedums stājies spēkā, tam ir likuma spēks. Tad nav jautājuma par to, vai man patīk, vai nepatīk, vai kāda ir mana ideoloģija. Ir jautājums par to, ka tas ir jāizpilda.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu