Ieklausies! • IR.lv

Ieklausies!

Ilustrācija — Freepik
Marija Leskavniece

Dziļā klausīšanās ir apzināta sarunu vešanas prasme, kas var palīdzēt sadzirdēt pretējus viedokļus un nonākt pie kopēja risinājuma gan plašākā sabiedrībā, gan ģimenē

Ar viņu vienkārši nav iespējams sarunāties! Vai esat sevi pieķēris pie šādas domas ģimenes svētkos, klausoties, kā svainis dusmīgi izklāsta savus uzskatus par valdību, vai darba sapulcē, kurā kolēģis ierosina rīkoties jums nepieņemamā veidā? Mūsdienās, kad informatīvie lauki, kuros dzīvojam, var ievērojami atšķirties un uzskatu nesakritība nereti šķiet radikāla, šādās situācijās gadās nokļūt bieži. Diemžēl tādā veidā grūti nonākt pie kopsaucēja un kur nu vēl radīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā vai visiem iesaistītajiem vēlamus risinājumus ģimenē. Labā ziņa — spēju ieklausīties sarunbiedrā var uztrenēt. 

Lai runātu par dziļās klausīšanās metodi, Rīgā šonedēļ bija ieradusies britu eksperte un mediju nozares profesionāle Emīlija Kazriela (Emily Kasriel), kura vadījusi dziļās klausīšanās mācības gan Lielbritānijā, gan Libānā un citviet pasaulē BBC un British Council veidotā projektā Crossing Divides Around the Globe.

Emīlija Kazriela vada dziļās klausīšanās mācības

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu