Ārskats nr.8: Ko gaidīt no Riši Sunaka? Īlona Maska ģeopolitiskā nozīme. Negaidītas sankcijas Ķīnai.

2022_09_Arskats.logo_.png

2022_09_Arskats.logo_.png

Pirmo reizi kopš Aukstā kara beigām daudzi Rietumos atkal sāk satraukties par kodolieročiem.

Kas ir Riši Sunaks, un vai viņš spēs palīdzēt ne tikai savai valstij, bet arī savai partijai izkļūt no dziļas bedres? Ārpolitikas eksperts Tomass Pildegovičs un Ir žurnālists Pauls Raudseps spriež par jauno Lielbritānijas premjerministru, par ASV negaidīti spēcīgām sankcijām pret Ķīnu, par humāno katastrofu Somālijā, un par iespējamajām politiskajām sekām, kuras varētu izraisīt Twitter nonākšana Īlona Maska īpašumā. Abi eksperti arī pievēršas kodoldraudiem, kurus bijām cerējuši atstāt tālajā pagātnē kopā ar Auksto karu. Mūsu apziņā tos aktualizējusi Putina raķešu žvadzināšana, taču ne jau tikai Krievija spēj tādus ieročus izmantot, un ne jau tikai karš Ukrainā rada bažas par masu iznīcināšanas līdzekļu pielietošanu. Kur vēl mūsdienu pasaulē jārēķinās ar kodolieroču radītajām briesmām, un cik efektīvi ir bijuši centieni to izplatību ierobežot?

Raidierakstā Ārskats Ir komentētāji Tomass Pildegovičs un Pauls Raudseps dalās pārdomās par ārpolitikas aktualitātēm un izceļ ziņās pamanītas lietas, gan lielas, gan mazas, kas Latvijā nevarētu notikt. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt šo podkāstu — abonēt Ir.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #SIF_MAF2022

 Foto - 

 

Līdzīgi raksti

VIDEO: Ungārija un jauniešu garīgā veselība

Daudzu Ungārijas jauniešu psihe nav labā stāvoklī. Palīdzības centri ir pārpildīti.

Pasaulē Makss Hopenšteds, Marvins Milacs, © Der Spiegel

Viltotie kailfoto. Ziņotājs atmasko dziļviltojumu lietotni Clothoff

Internetā brīvi pieejamas vairākas lietotnes, kurās ar mākslīgā intelekta palīdzību var izveidot jebkuras sievietes kailfoto un pat pornogrāfiju. Trauksmes cēlājs tagad sniedzis vairāk informācijas, cik ciniski strādā šo lietotņu pārvaldītāji

VIDEO: Kā karstuma viļņi atklāj nevienlīdzību

Eiropā klimats mainās divreiz straujāk nekā citviet pasaulē, un tas rada nāvējošas sekas.

Jaunākajā žurnālā