Ierūsējušie ieroči • IR.lv

Ierūsējušie ieroči

Nika Aleksejeva. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Jana Altenberga

Krievijas dezinformācijas kampaņā radītas arī viltus Delfi un Lsm.lv vietnes, stāsta dezinformācijas pētniece Nika Aleksejeva

Dakteris «Eiroreihs» piegriež skābekli mirstošajam slimniekam. Taču ne jau cilvēks ir tas, kas mirst, bet gan Vācijas ekonomika. Un izdzīvošanai vitāli svarīgais skābeklis šoreiz simbolizē Krievijas gāzi, kuras trūkums draud vāczemi nosmacēt. Šāds vizuālais vēstījums augustā nonāca dezinformācijas pētnieces Nikas Aleksejevas redzeslokā. Tas palīdzēja atklāt, ka tādus un līdzīgus par Ukrainu un Rietumiem nievājošus vēstījumus kampaņveidā izplata Krievijā reģistrētu vietņu īpašnieki, savas aktivitātes izvēršot vairākās Eiropas valstīs, to skaitā Latvijā. Pētījums, ko pirms nedēļas publicēja viens no domnīcas Atlantic Council centriem Digital Forensic Research Lab, kur Nika Aleksejeva ir vadošā pētniece Baltijas valstīs, atklāj lielāko Krievijas dezinformācijas kampaņu kopš 24. februāra.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu