Kurp tek Latvijas piena upe?

Andris Ozoliņš (no kreisās), kooperatīvās sabiedrības Piena loģistika direktors, Agris Ludriksons, valdes priekšsēdētājs, un Jānis Grasbergs, biroja vadītājs. Foto — Edmunds Brencis
Aivars Kļavis, speciāli Ir

Latvijas lielākā piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība Piena loģistika pirms septiņiem gadiem sākusi ar 67 tonnām. Tagad dienā pārstrādes uzņēmumiem realizē vidēji 220 tonnas piena. No kurienes un kurp tek šī piena upe, un kāpēc tās plūduma regulēšanai nepieciešams kooperatīvs?

Pēc piensaimnieku mēģinājuma Jelgavā uzbūvēt savu piena pārstrādes uzņēmumu Latvijas piens 2015. gadā strupceļā nonāca un pastāvēšanu beidza viens no tā laika lielākajiem un ambiciozākajiem Latvijas piena kooperatīviem Trikāta. 13 bijušie šā kooperatīva biedri tomēr nepadevās un tajā pašā gadā Valmierā nodibināja jaunu kooperatīvo sabiedrību Piena loģistika. «Toreiz mums bija divas piena mašīnas, un tās pašas nomātas,» atceras Piena loģistikas valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu