Vissvarīgākais jautājums • IR.lv

Vissvarīgākais jautājums 8

Alvis Hermanis. Foto — Ieva Salmane
Alvis Hermanis

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskā vadītāja Alvja Hermaņa atklātā vēstule Valsts prezidentam, valdības vadītājam un aizsardzības ministram

Man ir jautājums, kuru gribu jums uzdot Latvijas sabiedrības vārdā. Tas ir vissvarīgākais jautājums, kurš šai vēstures brīdī interesē Latvijas iedzīvotājus. Kāpēc mūsu valsts vadība joprojām nav veikusi nekādu sabiedrības instruktāžu vai devusi jebkādus norādījumus, ko konkrēti katram no mums darīt X stundas gadījumā?

Atšķirībā no Polijas, Lietuvas un Igaunijas mēs joprojām neesam saņēmuši nekādus detalizētus un tehniskus padomus, kā rīkoties pēkšņa Krievijas uzbrukuma situācijā.

Mēs saprotam, ka militārie atbildes pasākumi varētu būt kara noslēpums. Tomēr, ja reiz esam jums uzticējuši valsts vadīšanas atbildību, mēs sagaidām, ka jūs instruētu sabiedrību, kā konkrēti rīkoties un ko darīt, lai pasargātu sevi un savas ģimenes iespējamas krīzes brīdī. Mēs saprotam, ka uzbrukuma varianti var būt dažādi – konvencionāls armijas iebrukums, pēkšņs raķešu uzbrukums vai kodolkara pārsteigums. Visās šādās situācijās cilvēku reakcija būs tikai un vienīgi panika. Pieņemu, ka panika ir tieši tas, no kā būtu iespējams izvairīties, ja katrs no mums – civilajiem iedzīvotājiem – zinātu, kā konkrēti rīkoties un ko pasākt. Kā zināms, 24. februāra rītā tieši panika bija tā, kas paralizēja uz vairākām dienām Ukrainas sabiedrību.

Pirms pāris dienām man bija saruna ar vienu Lietuvas valsts teātra direktoru, kurš stāstīja, ka pirms divām nedēļām Lietuvas valsts Aizsardzības ministrijā notika visu lielāko iestāžu vadītāju sapulce. Viņi tika instruēti, kā viņu darbiniekiem rīkoties pie dažādiem pēkšņu Krievijas uzbrukumu variantiem. Piemēram, visiem tika izstāstīts, ka vislielākā kļūda būtu sēsties savās mašīnās un censties evakuēties, jo tas paralizētu ceļus (tas tikai viens piemērs).

Es saprotu, ka, iespējams, ir grūti noorganizēt visas tautas kopsapulci, bet jums tomēr vajag izdomāt veidu, kā sabiedrību informēt un sagatavot iespējamai situācijai, kuru ukraiņi piedzīvoja, pamostoties kādā jaukā rītā.

Šī vēstule nav panikas sēšana, bet normāls jautājums, lai pasargātu mūsu bērnus, radiniekus un mūsu vadīto iestāžu darbiniekus. Jau iepriekš pateicos par atbildi, kuru visi ceram tomēr saņemt.

Ar cieņu,

Alvis Hermanis

 

Aizsardzības ministrijas sagatavotais buklets Kā rīkoties krīzes situācijā pieejams šeit.

Komentāri (8)

Urga 20.06.2022. 19.59

Ko lai saka, ja:
Nacionālo drošību upurē intrigām (A.Margēviča Diena).
Kad tuvāko triju mēnešu priekšvēlēšanu spurta laikā partijas jums centīsies atskaņot šīs kampaņas populārāko plati par to, cik ļoti tām rūp Latvijas drošība, atcerieties, ka “šajā ģeopolitiskajā situācijā” tieši partiju savstarpējo intrigu, greizsirdības un destrukcijas dēļ šie paši politiķi apzināti bez vadības atstājuši Saeimas Nacionālās drošības komisiju (NDK).

+2
0
Atbildēt

1

  QAnon > Urga 20.06.2022. 22.06

  Nepārdzīvo, gan jau Tomsons, Liniņš, Krauze, Rēders, Strautmane un oficiozs IR atkal paskaidros latvietīšiem par ko jābalso un dzīres varēs turpināsies, kamēr nebūs nocirsts pēdējais koks, izgrābta visa kūdra un notirgots pēdējais kvadrātmetrs zemes. Vēl JV, A/Par un JKP darboņu mantiniekiem kaut kas paliks.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Silvi 21.06.2022. 07.23

Jautājums it kā vienkāršs, bet arvien neatrisināts – Konkrētās vietās kas darāms? Kurp doties X stundā no skolas, slimnīcas utjpr? Saprotu, ka somai ir instruktāža kam jābūt AM lapā uc., bet kurp ar to somu laisties? Uz mežu manos laukos moš, bet pilsētā? Vajdzetu gan info par civilās aizsardzibas soļiem

+1
0
Atbildēt

0

Atis Priedītis 20.06.2022. 20.47

Esmu viens no tiem, pret kuriem VDK pēc 1986.gada izmantoja psiholoģiskā terora metodi Zersetzung. Bez manis vēl 30 cilvēki rakstīja iesniegumus Kangera komisijai par šādas metodes lietošanu. Papildus tam Google vācu valodas vidē piedāvā apmēram 3 miljonus rakstu par šīs metodes izmantošanu gan VDR slepenā dienesta Stasi versijā. Uzvedot savu lugu “Vēstures izpētes komisija” Hermanis pilnībā ignorēja gan to kas notika VDR, gan to kas notika Latvijā un vajātos cilvēkus attēloja kā psihiski slimus, kuri visu ir safantazējuši. Atklāšu ļoti lielu noslēpumu, kuru Hermanis nevēlas zināt – arī tā sadzīves gāzes izmantošana vajāšanās lai rastos iespēja vajāto cilvēku sūtīt pie psihiatra, tiešām tika pielietota. Līdzīgi kā priekšmetu pārvietošana un visas citas VDK specaģentu izdarības, kuras upuri noveda līdz pašnāvībai vai psihiatriskajai slimnīcai. Es par visu pavisam atklāti esmu uzrakstījis savās divās izdotajās grāmatās “Gan jau rīts mūs atradīs” un “Kristaps – slepenie protokoli”. Es esmu no tiem, kurš palika dzīvs un ceru, ka Heramanis atradīs sevī spēku atvainoties tiem, kurus viņš tik vienkārši ierakstīja piedodiet, trako kārtā.

+1
0
Atbildēt

1

  QAnon > Atis Priedītis 20.06.2022. 21.56

  Nežēlojies! Dari, lai čekas noziegumu turpinātājus, kam Šlesers ir Baltā lapa, kas apgānīja desmitiem miljonu Staļina un krievu pasaules upuru piemiņu, svinot kopā ar Putina Staļina asiņaino uzvaru pār cilvēcību un veselo saprātu, kas bija gatavs vajāt mūsu veterānu, Kalēja kungu, lai kur tas neatrastos un cik vecs viņš nebūtu, kam latviešu grūtnieču dedzinātājs, Vasjka Kononovs, ir upuris, kas kopā ar Šleseru un Laķimiru uzdzīvoja krievu bandītu, čekistu, mauku un pederastu Jaunā vilnī, kas rija saslaukas no krievu bandīta Zaharjina galda, kura durvis ar kāju spēra vaļā krievu bandīts un čekists, Meļņiks. To, kas staigāja atskaitīties pie kuratora Savicka uz čekas ložu arēnā Rīga, kas pēc tā rīkojuma uzblieza ar gāzi darbināmo TECII 2. kārtu, kurš piesedza krievu fašistiskā izdzimteņa, Korena, rīkoto vandālisma aktu 16. martā un paskvilas pamata safabricēja lietu pret Māri Sprūdu, tos nolādētos izdzimteņus, kuri notirgoja ienaidniekam Abreni un kuri izgāza savu zvērisko naidu pret kritušo latviešu varoņu piemiņu, kuri pagarināja darba attiecības ar augsta ranga FSBešņika znotu, Magoni un komunistu cūku, Rimševiču, kas dalīja UA krievu bandītiem un čekistiem, sargāja čekas maisus un dalīja siles pēc savu čekas kuratoru norādījumiem, nu kaut vai tikai Matīsam un Ronim, kas čekistiem par 1/3 vai pat 1/4 vērtības atdeva Citadeli un LM pavisam bez naudas, izvazāšanai līdz galam, utt, mēs pēc laika atcerētos, kā ļaunu murgu.
  Tavi pāridarītāji jau sen ir nosprāguši, vai nav spējīgi kaitēt, bet manis pieminētie vēl joprojām spējīgi šaut latviešiem mugurās.
  p.s. Cienījamais Hermaņa kungs ir latviešu sirdapziņa un viņam nav nevienam ne par ko jāatvainojas.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > QAnon 21.06.2022. 07.29

  Atbildēšu tikai uz teikumu par “latviešu sirdsapziņu”. Ņirgāšanās par VDK vajātajiem cilvēkiem ir zemiskuma kalngals. Pēc šīs lugas Hermanis manās acīs pilnīgi zaudēja visu savu cieņu. Kaut gan pati pirmā ar savu “manifestu” bija Māra Zālīte – “Nekādu vajāto nebija un, neviens nav cietis un nekādi maisi nav jāatver”. Gaidu, kad beidzot Latvijā “uzsprāgs” tā informācija, kura ir tajos 3 miljoni rakstos vācu valodas Googlē.
  Un par tiem citiem – es rakstu tikai par to ar ko esmu saskāries personīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Atis Priedītis 21.06.2022. 13.25

  Ko nozīmē “ņirgāšanās”? Vai tad FSBešņiku nogalinātais Latvijas patriots Uldis Freimanis, kurš pastāvīgi 1. jūlijā atzīmēja “Baigā gada” beigas, bija mazāks cietējs. Viņa slepkavas, kuru rīcībā šodien ir milzīgi valsts resursi, joprojām apdraud latviešu dzīvības.
  Es arī varu uzskatīt, ka esmu cietis no varas puses, jo 15 gadus nemitīgi riskēju uz 3-10 gadiem nonākt cietumā un nekur nav teikts, ka glābjot no boļševiku ķetnām valūtas vērtības, mākslas priekšmetus un stratēgiskus materiālus, esmu bijis mazāk nozīmīgs cīnītājs pret okupantu varu.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > QAnon 21.06.2022. 14.05

  Cilvēkiem ir jāpārstāj baidīties un jāpublicē patiesi stāsti par okupācijas laikā piedzīvotām vajāšanām. Un tas nekas, ka bijušie čekisti un komunisti par šiem stāstiem ņirgājas. Agri vai vēlu arī lielie masu mediji atbrīvosies no “bijušo” tvēriena un tad šīs publikācijas būs patiesas vēstures liecības. Laika dzirnas maļ lēni, bet ļoti pamatīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu