Strādāt tā, lai gūtu baudu • IR.lv

Strādāt tā, lai gūtu baudu

Harijs Vītoliņš. Foto – Reinis Hofmanis
Agnese Meiere

Harijs Vītoliņš (54) Latvijas hokeja izlases vadību pārņēma negaidīti un bija spiests īsā laikā izveidot savu izlases modeli. Šobrīd viņš kopā ar hokejistiem gatavojas Pasaules čempionātam, kas sākas 13. maijā

Ar bijušo hokejistu, Latvijas izlases galveno treneri Hariju Vītoliņu tiekos dienu pirms pirmās pārbaudes spēles ar Kazahstānu, nedēļu pirms Pasaules čempionāta sākuma. Iespējams, kāds cits Vītoliņa vietā dzertu nomierinošu tēju un prātā mēģinātu izspēlēt dažādas spēles kombinācijas. Taču Vītoliņš (vismaz ārēji) ir mierīgs kā paēdis pitons, ja tā drīkst teikt.

Vēlāk gan viņš sacīs, ka ik rītu mostas ar ziņām par Ukrainu, tad domā par plānotajām spēlēm. Savukārt dienās, kad notiek hokeja spēle, pēc tās stundām ilgi analizē pretinieku pozīcijas, spēles stilu.

Vītoliņam ir savs redzējums par Latvijas hokeju un jauno spēlētāju nākotni. Viņa pārliecība — visu nedrīkst likt uz vienas, hokeja kārts.

Pirms pārbaudes spēlēm līdzjutēji bija neapmierināti — vecie spēlētāji aizgājuši, kurš tad tagad spēlēs!
Ir atteikušies tikai četri spēlētāji — Lauris Dārziņš, Gints Meija, Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš —, un tā ir normāla parādība. 35—36 gadi ir vecums, kad pārsvarā spēlētāji savu darbu izlasē beidz. Viņi vēl koncentrējas vienu, divas sezonas spēlēt klubos, bet tas arī viss.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu