Brīvi plūstošā plašumā 4

Svens Kuzmins. Foto – Reinis Hofmanis
Anda Burve-Rozīte

Rakstnieks Svens Kuzmins saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu par prozas darbu Dizažio, kas asprātīgi apraksta mazpilsētas mākslas vidi 90. gados

Ja kopš februāra nogales, kad Ukrai-nā sākās karš, jums bijis maz brīžu, kad izdodas no sirds par kaut ko pasmieties, paņemiet rakstnieka Svena Kuzmina grāmatu Dizažio, kura šomēnes saņēma Latvijas Literatūras gada balvu (LALIGABA) kā labākais prozas darbs. Šo darbu trīsdesmit sešus gadus vecais rakstnieks, kuram tā ir trešā grāmata, rakstīja vēl pirms kara un pandēmijas. Viņa nolūks nebija uzjautrināt, bet sniegt ieskatu Latvijas mazpilsētas mākslas dzīvē atjaunotajā Latvijā — šādā pilsētā uzaudzis arī rakstnieks pats.
Kuzmins ir diplomēts mākslinieks, studējis grafiku un glezniecību, bet par darbības vietu pēdējās divās grāmatās izvēlējies Hohmu — mītisku vietu Latvijā, kur vietējie mākslas, biznesa un administratīvā aparāta «dievi» vada savas dienas.
Pašam Kuzminam, kā šķiet, svarīgākās dienas vēl priekšā — viņaprāt, vēsture rāda, ka tieši pēc lieliem satricinājumiem sabiedrībā nozīmīga kļūst mākslinieku un rakstnieku loma.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu