Piecu paaudžu spēks 3

Piecas paaudzes: Ligita (no kreisās), Ilze, Hanna, Ģertrūde un Elīna. Foto — Ieva Salmane un no privātā arhīva
Agnese Meiere

Kad pirms gandrīz pieciem gadiem pasaulē nāca mazā Hanna, viņa bija jau piektā paaudze dzimtā, kurā katrai sievietei ir savs stāsts par vietu šajā ģimenē

Dažas minūtes pirms norunātā laika (viņas visas ir punktuālas!) pa logu ieraugu satiekamies mammu Ligitu, meitu Ilzi un mazmeitu Elīnu. Viņas nedzīvo kopā, tāpēc visas trīs apskaujas, smaida, smejas un, mēģinot ieklausīties cita citā, aizrautīgi sarunājas. Viņu atkalredzēšanās un kopā būšana ir tik priekpilna un kopības piepildīta, ka pat nezinātājam skaidrs — starp šīm sievietēm valda īpašas attiecības.
Ģimenes vecākā paaudze vecvecvecmāmiņa Ģertrūde šoreiz palikusi mājās. Kovida laikā Ģertrūde pārcieta insultu, un šobrīd iziešana no mājām vairs nav tik vienkārša un pašsaprotama kā kādreiz. Savukārt viņas mazmazmazmeitiņa, četrgadniece Hanna, nogurusi no garās dienas bērnudārzā, labprātīgi izvēlējusies palikt mājās. Taču dienu vēlāk gan visas sanāk kopā, lai nosvinētu Ģertrūdes jubileju un nofotografētos.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu