4. maija Deklarācijas kluba viedoklis par okupācijas stabu Rīgā • IR.lv

4. maija Deklarācijas kluba viedoklis par okupācijas stabu Rīgā

4
Uzvaras parkā. Foto - Edijs Pālens, LETA
Velta Čebotarenoka

4. maija Deklarācijas kluba biedru viedokļi par to, ko darīt ar okupācijas stabu, ir gandrīz vienādi. Vairākums Augstākās padomes deputātu – balsotāju par Latvijas neatkarības atjaunošanu – vēlas, lai tas nekavējoties tiktu demontēts kā okupētājvalsts – Krievijas simbols, kas nes sevī naidu, sāpes, izmisumu un iznīcību.

Mūsuprāt, tas valsts iedzīvotāju mazākajai daļai, pārsvarā krievvalodīgajiem, simbolizē viņu piederību ar hegemoniju sirgstošai, svešai varai mūsu Latvijā un tās galvaspilsētā Rīgā. Mēs uzskatām, ka šis svešķermenis pie pirmās iespējas ir jānovāc.

Uzticamies valdībai, kura noteikti ir vairāk informēta par Latvijas starptautiskajiem līgumiem, kas saistās ar šo okupācijas simbolu, bet uzskatām, ka šie līgumi būtu skatāmi patlaban notiekošā agresīvā iekarošanas kara kontekstā.

Mums kā valstij jāpieņem lēmums, lai nepaliekam vienīgie, kuriem šāds okupāciju, agresiju un ruskij sovetskij mir simbolizējošs rēgs saglabājas galvaspilsētas centrā.

Mēs uzskatām, ka referendums nav jārīko. Latvijas sabiedrības lielākajai daļai šis okupācijas varas celtais monuments gadu desmitiem ir atgādinājis par sāpēm, pazemojumu un kaunu, ko ir nācies pārdzīvot un diemžēl ar to arvien sadzīvot.

Baidīties tagad vajag nevis no putinistu neapmierinātības un draudiem, bet gan par to, ka “piemineklis” – kā “mēs varam atkārtot” simbols – pavisam noteikti apdraud gan mūsu brīvību, gan dzīvības. Starp citu, šis stabs un skulptūras, ja atceramies, nav būvēts pat par Maskavas naudu, bet “brīvprātīgiem ziedojumiem” vajadzīgo summu atvilka no toreiz strādājošo algām. Turklāt, ja turamies pie Satversmes un “juridiskiem argumentiem”, tad patvaļīgā būve nekad nav saskaņota ne ar vienu leģitīmu Latvijas Republikas valsts vai pašvaldību institūciju.

 

Velta Čebotarenoka, biedrības 4. maija Deklarācijas klubs prezidente

Komentāri (4)

QAnon 29.04.2022. 17.26

Mūsu valdošo prokremlisko kleptokrātu un sodomītu nenomazgājā kauna stabs bija jālikvidē vēl tad, kad pēc savu, kremļa saimnieku, rīkojuma LC čekas pederasti un komunistu cūkas uzspridzinājā vērtīgu militāro objektu, Skrundas lokatoru. 18. novembra Deklarācijas klubs šo jautājumu būtu normāli atrisinājis.

0
0
Atbildēt

0

Ilze Pētersone 29.04.2022. 05.47

Precīzi – okupācijas stabs ir jānojauc un jāaizvāc no mūsu zemes uz mūžu mūžiem.

+1
-1
Atbildēt

0

kolpants 29.04.2022. 11.59

А потом еще 300 млрл USD получить от России как компенсацию, и заживете наконец-то!

0
-1
Atbildēt

1

  QAnon > kolpants 29.04.2022. 17.09

  Uz planētas nav vietas nevienam krievu simbolam un atribūtam, īpaši tādam, kas slavina krievu civiliedzīvotāju masu slepkavu, sadistu, marodieru, vecenīšu izvarotāju un sodomītu zvērību slavinošo istukanu. Pēc taisnības, krievu necilvēkiem ar savām pierēm tas būtu jānoārda. 300 miljardi tā būtu adekvāta kompensācija, tikai kompensācijas no krieviem pienākas vēl 2-3 miljardiem planētas iedzīvotāju, tā kā pārdodot visu krievu nodzertos iekšējos orgānus, tas nesegs pat niecīgu daļu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu