Ģenerālis Ilmārs Lejiņš: Ukraiņi saprot, kā krievs karo 2

Ilmārs Lejiņš. Foto no privātā arhīva

“Pašreiz Krievija koncentrē galvenos spēkus austrumos no Harkivas. Militārie eksperti ir vairāk vai mazāk vienisprātis, ka tiek gatavots uzbrukums. Ir automaģistrāle no Harkivas uz Mariupoli, un tiek gatavots milzīgs uzbrukums no ziemeļiem uz dienvidiem ar visām vienībām, kas tur sakoncentrētas,” intervijā žurnālam Ir saka NATO Transformācijas pavēlniecības štāba priekšnieka vietnieks, kurš atbild par NATO karavīru izglītošanu, kā arī koordinē visu NATO izcilības centru darbību Ilmārs Lejiņš.

Viņš norāda, ka militārā loģika ir «atbrīvot Donbasu», lietojot Krievijas leksiku, un pasniegt to kā Putina uzvaru: “Krievu naratīvs ir tāds, ka «speciālās militārās operācijas» pirmā fāze ir veiksmīgi pabeigta, Ukrainas karaspēks ir novājināts, un tagad, lūk, var pievērsties galvenajam mērķim — Donbasa atbrīvošanai.”

Taču naratīvu viņi šajās nedēļās ir vairākkārt mainījuši, bet Lejiņš sliecas piekrist domai, ka tuvākajā laikā redzēsim uzbrukumu no Harkivas rajona dienvidu virzienā.

Lejiņš norāda, ka līdz šim ukraiņi ir pārsteiguši krievus katrā viņu militārajā kustībā: “Acīmredzot kāds viņiem piespēlē izlūkinformāciju, un ukraiņi saprot, kā krievs karo. Tāpēc ukraiņi ir visnotaļ veiksmīgi atvairījuši Krievijas uzbrukumus.”

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Komentāri (2)

QAnon 07.04.2022. 20.45

https://www.la.lv/gulbis-ari-valsts-policija-strada-darbinieki-kuri-ir-pret-ukrainu
Nekā dīvaina. Tās ir 30 gadus ilgās selekcijas, ko apzinīgi veica: Čevers, Trulais, Jaundžeikars, Godmanis, Mūrniece, Kazlovskis, sekas. Daudzi atceras, kā pēc 16. marta vandālisma akta pie Brīvības pieminekļa, Kazlovskis raportēja Korenam par apzinīgo darbu vandāļu piesegšanā un kā pēc zvana par vandālismu izstādē “Maidana cilvēki”, kas bija tieši pretī Ministru kabinetam, milicija uz turieni brauca 20 minūtes.

0
0
Atbildēt

0

QAnon 07.04.2022. 12.51

Kā krievs karo vēl 150 gadus atpakaļ poļi attēloja krievu zaldātu, kam kājas satītas lupatās un uz viņa šautenes durkļa uzdurts poļu zīdainītis. Par krievu karotājiem izcilais WWII pētnieks Vladimirs Rezuns rakstīja: “Marodieri nekad nav bijuši karotāji”. Ne jau velti vācu armijā, kuras karavīru zaudējumi pret PSRS bija 1/5, vai pat 1/6, par atklātiem gadījumiem varmācībā pret civiliedzīvotājiem, par izvarošanā, par laupīšanā, šāva nost bez ierunām, bet pie krieva, kā liecinājuši daudzi WWII veterāni, piemēram Leonīds Rabičevs, komandieris varēja nošaut zaldātiņu par atteikšanos piedalīties masu izvarošanā.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu