Plakāti: Ko sēsi, to pļausi • IR.lv

Plakāti: Ko sēsi, to pļausi

#Putin #StandWithUkraine
Plakāts protestam. Ko sēsi, to pļausi.
Redakcija

Atsaucoties uz lasītāju aicinājumiem, publicējam Putina pretkara plakātus. Brīvi publicējami, pavairojami, drukājami, lietojami, uz Krieviju eksportējami. Responding to the huge interest we publish Putin’s anti-war posters that first appeared on the cover of the magazine Ir, on March 3, 2022. Please share freely.

Putina pretkara plakāti #Putin #StandWithUkraine   download A3_LV  A2_LV

Putin's anti-war poster #Putin #StandWithUkraine   download A3_RU  A2_RU

Putin's anti-war poster #Putin #StandWithUkraine   download A3_EN  A2_EN

Путін антивоєнний плакат download A3_UA  A2_UA

Putin anti-war poster  download A3  A2

Vāka autora Kriša Salmaņa komentārs

*Author’s commentary on the Putin’s anti-war posters

Pirms 20 gadiem uztaisīju mazu, animētu Lāčplēsīti, kas soļo no Daugavmalas pa savā vārdā nosaukto ielu uz Rīgas centru. Pat desmit gadus vēlāk gadījās uzklausīt jūsmīgas atsauksmes. Nezinu, vai tik vienkāršu un nepārgudrotu darbu var uztaisīt tikai jaunībā, bet turpmākajā karjerā diezgan bieži esmu pieķēris sevi domājam, vai darbs, ko tobrīd taisu, beidzot būs tikpat labs kā Lāčplēsis?

Ja spriestu pēc popularitātes, tad riebīgākajam vākam žurnāla mūžā tas varbūt ir izdevies. Tajā var pat saskatīt manu iecienīto apļa kompozīciju, šoreiz — no Lāčplēša līdz Melnajam bruņiniekam, un mazliet nomierināt sirdsapziņu, ka esmu kaut ko darījis ukraiņu atbalstam. Bet tas viss neskaitās, jo šī ilustrācija nav māksla, Putins nav bruņinieks un ukraiņiem droši vien vairāk palīdzētu mūsu tūlītēja atteikšanās no Krievijas energoresursiem.

Bilde ir arī pārāk emocionāla, lai būtu māksla. Toties mākslinieka Andra Brežes un kuratora Kaspara Vanaga ģeniālā doma novietot milzīgu tās izdruku uz Medicīnas vēstures muzeja fasādes tieši pretī Krievijas vēstniecībai jau tuvojas mākslai. Tālākie piedzīvojumi ir kā veiksmīgam izstāžu darbam — to grib rādīt arī citās valstīs, skatītāji ar to dalās sociālajos tīklos un sniedz interpretācijas, kuras man pašam nebija ienākušas prātā. Piemēram, nebiju iedomājies, ka sarkani melnais taču ir nacistu iecienīts salikums vai ka vieplis blenzīs acīs katram Krievijas vēstniecības spoguļdurvju vērējam. Paldies kolēģiem un skatītājiem par radošumu! Tā turpināt! Taisīsim mēmes, ziedosim segas, pirksim dārgu degvielu, stāsimies zemessargos, darīsim labāko, jo Nellijas Ločmeles uz vāka liktie buramvārdi attiecas arī uz mums. Ko sēsi, to pļausi!

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu