Kažokādu laiks ir beidzies 2

Katrīna Krīgere. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Biedrības Dzīvnieku brīvība vadītāja Katrīna Krīgere ar domubiedriem mēneša garumā sprostā pie Saeimas atgādinās deputātiem, ka sabiedrības interesēs ir aizliegt nežēlīgo zvēraudzētavu biznesu, kā tas izdarīts jau vairumā ES valstu

Bija auksti un bezcerīgi — pie Saeimas 15. septembrī uzslietajā biedrības Dzīvnieku brīvība sprostā, kas paredzēts cilvēkam, Katrīna Krīgere pavadīja kādu laiku. Sajūtas šausmīgas, viņa pēcāk atzina. Sevišķi iedomājoties, ka šādos kažokādu biznesa sprostos savvaļas dzīvnieki pavada visu mūžu, bez iespējas izkāpt un atviegloti uzelpot. Dzīvnieku tiesību aizstāvji veselu mēnesi sprostā Vecrīgā uz maiņām pavadīs katrs 12 stundas. Kad biedrība izsludināja akciju, reaģējot uz Saeimas ieplānoto lēmumu skatīt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, ātri pieteicās 142 cilvēki. Jau nākamajā dienā, 16. septembrī, Saeimas lēmums bija aktīvistiem labvēlīgs — Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi, kas paredz no 2026. gada aizliegt kažokzvēru audzēšanu ar mērķi iegūt kažokādas, tika nodoti izskatīšanai komisijās, tātad sāka ceļu Saeimā. Akcija gan turpināsies, jo Krīgere atgādina, ka šis ir tikai viens solis pareizajā virzienā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu