Sapnis melleņu krūmā

Sandis un Ilze Lasmaņi, Jāņkalnu saimnieki. Foto — Andris Vanadziņš
Andris Vanadziņš
Print Friendly, PDF & Email

Vestienas pagasta Jāņkalnu dārzniekiem ilgstošais sausums šovasar krietni mainīja ierasto diennakts ritmu. Miegam laika atlika pamaz, toties krūmmellenēm nepieciešamo mitrumu izdevās nodrošināt

Tagad Jāņkalnus vada Ilze un Sandis Lasmaņi, bet pamatus saimniecības biznesa veiksmei ielika Ilzes vectēvs Edmunds Ozoliņš. Prasmīgs agronoms būdams, viņš Jāņkalnos sāka audzēt paša selekcionētus rabarberus. Bija labs noiets gan vitamīniem bagātajiem kātiem, gan ražīgās šķirnes stādiem. Dažus gadus vēlāk Ilzes tēvs Uldis Ozoliņš atveda no Polijas Latvijā tolaik vēl eksotisku jaunumu — krūmmelleņu stādus. «Tēvs ir ideju cilvēks, viņam patīk meklēt un izmēģināt ko jaunu. Neteikšu, ka pārējie mājinieki par viņa nemitīgajiem eksperimentiem bija sajūsmā. Kad viņš atveda krūmmellenes, atceros, ka mēs ar brāli, divi padsmitnieki, vienprātīgi nopūtāmies — atkal viena traka ideja, dārzā būs vēl vairāk darba,» iepazīšanos ar zilajām ogām tagad smejoties atceras Ilze.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu