Radars pasaulē

23. augustā Madrides lidostā nolaidusies lidmašīna ar afgāņiem, kas līdz šim sadarbojās ar Spānijas karavīriem un kuru dzīvībai varētu draudēt briesmas pēc Taliban nākšanas pie varas. Raidorganizācija Al Jazeera sarēķinājusi, ka pirmajā nedēļā pēc Kabulas krišanas uz ārvalstīm evakuēti aptuveni 28 tūkstoši afgāņu. Visvairāk — 17 tūkstoši — devušies uz ASV. Foto — Scanpix
Print Friendly, PDF & Email

Islāmistu grupējums Taliban paziņoja, ka ASV savu pārstāvju evakuācija no Afganistānas jāpabeidz līdz 31. augustam. Galvaspilsētas Kabulas lidostā pagājušās nedēļas laikā gājuši bojā vismaz 20 cilvēki, kuri vēlējās bēgt no valsts. Talibi izlēmuši valsts pārvaldīšanai izveidot padomi 12 cilvēku sastāvā. Savukārt bijušā pretošanās kustības komandiera Ahmadšaha Masuda dēls Ahmads Masuds aicināja tautu pievienoties cīņai pret talibiem un nelielo Pandžšīras provinci pasludināja par pretošanās kustības centru.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu