Ir zivis, ir nauda… 1

Kārlis Kleins, SIA Baņķis vadītājs. Foto — Andris Vanadziņš
Andris Vanadziņš
Print Friendly, PDF & Email

SIA Baņķis ir lielākais zvejas uzņēmums Salacgrīvas pusē. Tā pamats ir divi zvejas traleri, kas strādā Rīgas līcī. Kā atzīst Baņķa dibinātājs Kārlis Kleins, leģendārā Kuivižu piekrastes zveja ar bagātīgiem lašu, zušu un zandartu lomiem tagad sastopama tikai veco zvejnieku atmiņu stāstos

Kārlis Kleins nāk no pamatīgas Kuivižu zvejnieku dzimtas. Viņa tēvs Mārtiņš bija jaunākais bērns vareni kuplajā Kleinu ģimenē, kurā uzauga astoņi dēli un piecas meitas. Zvejnieka prasmes Kārlis sāka apgūt jau zēna gados, ejot jūrā kopā ar tēvu, taču, kad pārnāca mājās no dienesta armijā, kādu laiku nācās pagaidīt, līdz atbrīvojas vieta vienā no piekrastes zvejas posmiem. «Tolaik bija «klana likums» — laivā varēja tikt tikai savējie. Piekrastē zivju netrūka — zuši, zandarti, lašus tonnām vedām krastā. Nopelnīt varēja labi, darbs posmā bija cieņā un ņēma tikai radiniekus. Taču veco zvejnieku iedibinātā kārtība bija stingra — ja no rīta četros jāiet jūrā, vīri jau pusčetros bija klāt,» lielo lomu laikus piekrastes zvejā atceras Kleins.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu