Radars pasaulē

ES vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 70% iedzīvotāju, bet 57% ir pilnībā vakcinējušies, ziņo Eiropas Komisija. Dažādās ES dalībvalstīs vakcinācijas skaitļi ir stipri atšķirīgi. Piemēram, Rumānijā tikai 31,1% pieaugušo ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu, bet Dānijā — gandrīz 84%. Latvijā — 44%. Attēlā: 4. jūnijā poti saņem Dānijas premjerministre Mete Frederiksena. Foto — Scanpix

Lietuvai ar Baltkrieviju nepieciešama fiziska robeža, pirmdien paziņoja ES iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone, kas bija ieradusies vizītē Viļņā. Notiekošo viņa nosauca par Aleksandra Lukašenko režīma provokāciju un solīja Lietuvai ES finansiālu atbalstu. Lai aizturētu migrantus, Lietuva pie robežas ar Baltkrieviju plāno uzbūvēt četrus metrus augstu stiepļu žogu, kas izmaksās 152 miljonus eiro. Nelegālo migrantu uzturēšanās vietas Lietuvas pierobežā ir pārpildītas — pagājušajā nedēļā tajās atradās ap 2000 migrantu. Kopš gada sākuma nelegālo migrantu skaits pārsniedzis 3500.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu