Elīna Bērziņa, ugunsdzēsēja un glābēja

«Ilgi domāju par matu griešanu, bet mani atturēja stereotips, ka meitenēm vajag garus matus. Pirms gada sapratu, ka man vienalga, ko citi domās. Jau pirmajā izsaukumā pierādījās, ka īsie mati der daudz labāk,» saka ugunsdzēsēja un glābēja Elīna Bērziņa. Foto — Jānis Leščinskis
Marija Leskavniece

Esmu vienkāršs cilvēks, un man lielāko gandarījumu sniedz tas, ka varu darīt šo darbu, saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 2. daļas ugunsdzēsēja un glābēja Elīna Bērziņa. «Beidzot!» viņa piebilst. Šodien, 1. jūlijā, pagājis tieši mēnesis, kopš viņa tur strādā. Taču uz mērķi Elīna gājusi četrus gadus. Profesiju apguvusi Saldus tehnikumā un šajā pašā daļā bijusi arī praksē. Un tieši tās svaigi izremontētais depo kalpojis par vienu no ieejas biļetēm profesijā. Citi gluži vienkārši nav piemēroti tam, lai telpās strādātu abu dzimumu glābēji. Elīna gan atzīst, ka šobrīd jūtas nedaudz nogurusi no lielās uzmanības, kas pievērsta faktam, ka darbu sākusi ugunsdzēsēja sieviete. Tomēr prieks par darbu un iespēju palīdzēt cilvēkiem ir lielāks.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu