«Nekas nebūs kā parasti»

Līga Cīrule. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Jaunā Latvijas Olimpiskās vienības vadītāja, tās ilggadējā galvenā ārste Līga Cīrule stāsta, kā pandēmija ietekmējusi Latvijas labākos sportistus un kā viņi gatavojas Tokijas olimpiskajām spēlēm

Pēdējā pusgada laikā darbu Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) ietekmējusi ne tikai pandēmija. Pagājušā gada novembrī tās dibinātāji (Olimpiskā komiteja, Izglītības ministrija un Sporta pedagoģijas akadēmija) nolēma, ka no 2021. gada LOV vairs nevajadzēs administrēt naudas sadali sportistiem. To darīs sporta federācijas, bet LOV galvenā rūpe būs Latvijas elites sportistu veselība. Drīz pēc tam toreizējais LOV vadītājs Einars Fogelis tika ievēlēts Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas prezidenta amatā, un viņu pārvēlēja arī Latvijas Sporta federāciju padomes prezidenta amatā. Bija jāmeklē jauns LOV vadītājs. LOV galvenais uzdevums tagad ir gādāt par sportistu veselību, un likumsakarīgi, ka dibinātāji par LOV vadītāju iecēla tās ilggadējo galveno ārsti Līgu Cīruli. Jaunajā amatā viņa stājas 30. aprīlī. Ir viņu uzaicināja pusdienās divu iemeslu dēļ — lai noskaidrotu, kā sportisti trenējas un piedalās starptautiskajās sacensībās pandēmijas apstākļos un kā viņi gatavojas Tokijas vasaras olimpiskajām spēlēm, kas, iespējams, vēsturē ieies kā vienas no dīvainākajām olimpiskajām spēlēm.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu