Ar pienākuma apziņu

Dzintra Bungs. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Māra Miķelsone

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības vadītāja Dzintra Bungs cer, ka muzeja pārbūvētā ēka durvis apmeklētājiem vērs septembrī. Šogad 25. marta deportācijas muzejs spiests atcerēties attālināti

Kas sākts, tas jāpabeidz — tik lakoniska par savu nonākšanu Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) biedrības vadībā ir Dzintra Bungs. Šogad janvārī viņa stājusies ilggadīgā biedrības vadītāja Valtera Nollendorfa vietā. Nollendorfa kungs nule atzīmējis 90 gadu jubileju, un ne bez viņa pierunāšanas Bungs kandidējusi uz biedrības vadītājas amatu. «Nekad nebiju domājusi par biedrības vadību, jo labi apzinājos, ka tas prasa daudz darba un atbildības. Nezināju, vai man pietiks dūšas un spēka to visu labi izdarīt.» Muzeja biedrībā Bungs darbojusies kā Nollendorfa vietniece, viņa ir arī viena no lielākajām ziedotājām. Vadījusi ekskursijas muzejā, arī Francijas prezidentam Emanuēlam Makronam. Viņas darba dzīve bez franču valodas pasniedzējas pienākumiem pārsvarā bijusi saistīta ar Radio Brīvā Eiropa Minhenē, kur darbojusies kā politikas apskatniece un eksperte. Bungs dzimusi Rīgā, bet uzaugusi Vācijā un ASV, jo vecāki Otrā pasaules kara laikā devās bēgļu gaitās. Uz dzīvi Latvijā atgriezās 2001. gadā, darbojusies kā vecākā pētniece Latvijas Ārpolitikas institūtā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu