
Londonas iedzīvotājs Džozefs Karols saņem BioNTech/Pfizer izstrādāto vakcīnu. Lielbritānija bija pirmā valsts Eiropā, kas jau 5. decembrī deva atļauju šī preparāta izmantošanai. Foto — Scanpix
Vakcinācijas procesam Latvijā jādarbojas tik precīzi kā Šveices pulkstenim, saka Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska. Kas šajā mehānismā jau ir skaidrs, un kas var radīt grūtības?
Pirmie 12 tūkstoši BioNTech/Pfizer vakcīnas devu Latvijai tiks piegādāti jau janvārī, poti saņems 6000 mediķu, kas strādā Covid-19 frontes karstākajos punktos: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, Austrumu un Stradiņa universitātes slimnīcās, kā arī visās reģionālajās slimnīcās un Bērnu slimnīcā. To paredz vakcinācijas plāns, ko Veselības ministrija izstrādājusi kopā ar četrām pārraudzības iestādēm.
Plānots, ka līdz marta beigām vakcīnas saņems mediķi visu līmeņu slimnīcās un notiks izbraukuma vakcinēšana sociālās aprūpes centros. Pēc tam izziņos vakcināciju senioriem no 60 gadiem, kā arī hronisko slimību pacientiem. «Katrs zina, vai ir šādā kategorijā, un pats sazināsies ar ģimenes ārstu vai pieteiksies vakcinācijai,» saka infektoloģe, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska. Tālāk paredzēta operatīvo dienestu darbinieku (policisti un robežsardze), kā arī pedagogu vakcinācija.