Kā man pagāja šis gads. Inese Vaivare • IR.lv

Kā man pagāja šis gads. Inese Vaivare

Foto — Andrejs Komarovs
Gunita Nagle

Strādājot sabiedriskajā organizācijā, viņa ir iemācījusies ātri saprast, kādu palīdzību cilvēkiem vajag. Pavasarī viņa iesaistījās brīvprātīgo kustībā, kas izvadā pārtiku senioriem, bet kopš augusta palīdz baltkrievu opozicionāriem

Pirms Covid-19 pandēmijas Inese Vaivare daudziem bija nezināma — viņa klusi un mierīgi vadīja sabiedrisko organizāciju Latvijas Platforma attīstības sadarbībai jeb LAPAS. Taču, kad pandēmija pavasarī nobremzēja LAPAS projektus, Inese ar apskaužamu enerģiju pievērsās brīvprātīgam, neviena neapmaksātam darbam, kas tolaik bija visvairāk vajadzīgs. Viņa bija starp aktīvistiem, kas izveidoja kustību Viegli palīdzēt — ātri izdomāja veidu, kā saorganizēt brīvprātīgos, kas var nopirkt un aizvest pārtiku cilvēkiem, kuri nevar vai nedrīkst pamest mājas. Bet, kopš baltkrievu tauta ir sacēlusies pret autoritāro prezidentu Aleksandru Lukašenko, Inese Vaivare cenšas palīdzēt tiem baltkrievu aktīvistiem, kas meklējuši palīdzību Latvijā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu