Mākslas kontrabandiste 1

Grāmata Ziedu kontrabandiste ir Diānas 10 gadu darbs. «Prieks, ka tas tomēr ir pamanīts. Tagad ir balva, ir uzmanība. Bet domāju, kas mani tiešām dara laimīgu? Laime varbūt slēpjas tādās vienkāršās lietās. Vasarā biju Igaunijas salās, peldējos, tik labi tur bija!» Foto — Ģirts Raģelis
Ieva Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Latvijā uzaugušās Diānas Tamanes (34) pirmā grāmata šogad nominēta diviem pasaulē prestižākajiem fotogrāmatu konkursiem: Recontres d’Arles un Paris Photo-Aperture Foundation. Pirmajā jau gūta uzvara!

Otrdien, kad sazvanāmies, Diāna tikko atnākusi mājās no Tartu Mākslas koledžas, kur pirms astoņiem gadiem pati ieguva bakalaura grādu fotogrāfijā un pavasara semestrī atkal mācīs studentus. Runājam latviski, bet Latvijā dzimušās fotogrāfes valodā iespraucas igauņu, krievu un angļu vārdi. Viņas pieredzē ir arī maģistrantūras studijas LUCA School of Arts Briselē un postakadēmiskais gads HISK institūtā Gentē. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu