Savējā, svešā, mūsējā 9

Jevgeņija Šermeņeva. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere
Print Friendly, PDF & Email

Ieraudzīt mūsu Spēlmaņu nakts žūrijā teātra žurnālistes un producentes Jevgeņijas Šermeņevas vārdu daudziem bija pārsteigums. Viņa pārcēlusies uz Latviju tikai pirms trim gadiem, bet jau kļuvusi par nozīmīgu figūru latviešu un lietuviešu teātra vidē

Lēmums pamest Maskavu un sākt jaunu dzīvi Latvijā nenāca viegli, bet tas bija atvieglojums. Redzot, kā uz tiesas sola cits pēc cita nonāk izcili Krievijas kultūras darbinieki, arī viņas sirdsdraugs režisors Kirils Serebreņņikovs, Jevgeņija saprata, ka var būt nākamā. Politisko uzskatu un profesionālo principu dēļ viņa jau bija zaudējusi darbu Maskavas kultūras departamentā. Vispirms viņa nopirka lauku mājiņu ar krāsns apkuri 100 km attālumā no Rīgas. Tur arī dzīvoja. Mācījās latviešu valodu, kārtoja valodas eksāmenus. Meklēja iespēju darīt to, ko prot vislabāk, — aprakstīt teātri un strādāt par producenti. Pieradusi pie daudzmiljonu pilsētas un daudzmiljonu teātra projektu mēroga, ne brīdi nesūkstījās par «mazākiem ūdeņiem».

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu