Delveru vārdotājs 1

Renārs Rapa. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere

Rīgas Hanzas vidusskolas angļu valodas skolotājam Renāram Rapam skolas laikā angļu valoda burtiski riebās. Viņš gribēja studēt ekonomiku un strādāt bankā. Tā sanācis, ka šogad Renārs var svinēt desmit gadu jubileju pedagoga profesijā

Viens no skolotāja hobijiem ir kolekcionēt lego atslēgu piekariņus. Renārs katru rītu izvēlas citu. Dienā, kad viņu intervēju, no kabatas spraucas laukā smieklīgi dusmīgs kaķis. Skolotāja sirdslietas ir hiphopa mūzika un skeitborda dēlis. Vēl viens hobijs — pastkaršu kolekcionēšana, un viņa skolēni no pirmās līdz pat sestajai klasei to zina. Kad bērni kopā ar ģimenēm dodas ceļojumos, viņi sūta Renāram kartītes, cenšoties tās rakstīt angļu valodā. Uz kādas kartītes lieliem burtiem rakstīts: «You are the best teacher in the World.» (Tu esi labākais skolotājs pasaulē.) Renārs to maigi uzliek kaudzītes virspusē un saka: «Par darbu esmu saņēmis vairākus profesionālus apbalvojumus, bet neviens goda raksts nestāv līdzās šiem ar bērna roku rakstītajiem vārdiem.» Skolotāja kartīšu kolekcija ir varena, lai gan pēdējā pusgada laikā jaunas nav saņēmis ceļošanas ierobežojumu dēļ. Taču asprātīgākie bērni jau izdomājuši, ka var taču Renāram nosūtīt kartīti arī no Kuldīgas vai Cēsīm!

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu