Saulē nevar rakstīt 4

Inga Ābele. Foto — Zane Ernštreite
Laura Dumbere
Print Friendly, PDF & Email

Nupat iznācis rakstnieces Ingas Ābeles stāstu krājums Balta kleita. Augstākās meistarības literāras gleznas, kurās viena sīka detaļa atklāj veselu dzīvesstāstu. Tagad mēneša laikā viņai jāpabeidz romāns par Aspaziju — personību, kuru Ābele redz kā kosmosu

Inga Ābele brīdina, ka nenāks uz interviju, ja būs fotogrāfs. Rakstot romānu, aizmirstas pat paēst un naktī gulēt, kur nu vēl parūpēties par «reprezentatīvu» izskatu. «Man rakstot visi mati izkrituši!» viņa izmisusi sauc telefona klausulē. Satiekoties secinu, ka visi mati ir savās vietās… Viņa katru dienu staigā pa Siguldas apkārtnes mežiem, līdz sagaida un apkopo domas, teikumus. Visu dienu nēsā teikumus sev līdzi, lai nekas neaizmirstas, kad beidzot sēdīsies pie datora rakstīt. Mazā meitiņa sākusi iet pirmajā klasē, jāvadā uz mūzikas skolu un pulciņiem. Laiks radošajam darbam tiek zagts no dzīves. «Bet arī dzīve ir jādzīvo,» saka Ābele. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu