Sadzīvot ar cilvēkiem un bitēm 1

Andris Felss, z/s Vīnkalni saimnieks. Foto — Jēkabs Štelmahers
Andris Vanadziņš

Graudkopjiem Jaunais gads ir augusta nogalē, kad noslēdzas ražas vākšana un sākas ziemāju sēja. Vīnkalni ir viena no lielākajām saimniecībām Krustpils novadā, un saimnieks Andris Felss par brango graudu birumu šogad var smaidīt… Līdz brīdim, kad saruna iepeld lauksaimniecības politikas ūdeņos

Augstākās Padomes deputāts Andris Felss ir viens no retajiem, kurš savus politiķa lēmumus praksē pats izjuta ļoti tieši — kā zemnieks Andris Felss. «Visu, ko ievārījām, pārbaudīju uz savas ādas,» viņš tagad rezumē, atskatoties uz laiku pirms 30 gadiem. Svarīgākais jautājums tolaik bija zemes reforma — vai saglabāt laukos esošo kopsaimniecības ražošanu, vai arī atdot zemi bijušajiem īpašniekiem un viņu mantiniekiem? «Vienu nakti pirms lēmuma pieņemšanas sēdējām ar Annu Seili un lasījām iedzīvotāju vēstules, to bija vairāki simti, un gandrīz visās viena frāze — atdodiet nolaupīto! Bija jāatjauno vēsturiskais taisnīgums un jālikvidē kolhozu sistēma,» atceras Felss.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu