Paklanīties vīnkokam

Edgara Zihmaņa vīnogu dārzā aug ap 50 šķirņu. Foto — Madara Gritāne
Veronika Viļuma

Tomātu un ziedkāpostu audzēšanu Edgars Zihmanis savulaik nomainīja pret vīnogām. Nu kļuvis par īstu šo ogu ekspertu un savā dārzā Kroņaucē labprāt dalās ar citiem gan zināšanās, gan ražā

Pāri saules pielietai lapenei, kurā dārza saimnieks uzaicina piesēst uz pēcpusdienas kafiju, nokarājas stingri, gandrīz simetriski iesārti vīnogu ķekari. Tik dekoratīvi, ka pa gabalu izskatās gluži vai neīsti. Tomēr jau pēc pāris sekundēm kļūst skaidrs, ka nekā mākslīga te nav, un tikpat dabiska šķiet aizrautība, ar kādu Edgars Zihmanis par vīnogām runā. Vēl brītiņu vēlāk secinu, ka par tām saprotu tik maz, ka pirmā pārskatīšanās bijusi tikai manas nezināšanas sākums. «Vīnogu sugas atšķiras kā pīles no zosīm,» agronoma izglītību ieguvušais dārznieks pacietīgi sāk skaidrot. «Tās ir trīs — īstā dienvidu vīnoga jeb Vitis vinifera, Amerikas vīnoga jeb Vitis labrusca un Amūras vīnoga, meženis ar mazām, parasti zilām odziņām, ko bieži krusto ar dienvidu vīnogu, lai izveidotu jaunas, ziemcietīgas šķirnes.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu