Vīruss nekur nepazudīs

Ludmila Vīksna. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Pauls Raudseps
Print Friendly, PDF & Email

RSU Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna paredz, ka ar Covid-19 saslimušo skaits pieaugs, bet veselības aprūpes sistēma tam ir gatava

Satieku infektoloģi Ludmilu Vīksnu restorānā uz Tērbatas ielas. Tam ir divi iemesli. Tās pārtapšana gājēju ielā vasaras mēnešos dod lielākas iespējas sēdēt ārā. Tomēr cilvēku drūzmēšanās jūlija vidū notikušajā atklāšanas pasākumā ir skaļākais epidemioloģisko drošības noteikumu pārkāpums, kopš valdība jūnijā atcēla ārkārtējo situāciju. Esmu uzaicinājis pusdienās Vīksnu, RSU Infektoloģijas katedras vadītāju un Austrumu slimnīcas galveno infektoloģijas speciālisti, jo viņa nesen apstiprināta par eksperti Starptautiskās Zinātņu akadēmijas (Interacademy Partnership) Covid-19 padomē, kuras uzdevums ir izglītot sabiedrību par jauno koronavīrusu. Viņa arī vadīs lielu Latvijas valsts finansētu pētījumu par Covid-19 seku samazināšanu. Vīksnai ir plaša starptautiska pieredze, un laikā, kad Latvijā jaunais koronavīruss tiek labi kontrolēts, bet citur turpina strauji izplatīties, gribas parunāt, kas mūs varētu gaidīt nākotnē.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu