Dokumentāli par eksistenciālo

Režisora Toma Treiņa izrāde Pagalms atdzīvojas pagājušā gada festivālā. Foto — Gatis Priednieks-Melnacis
Marija Leskavniece

Valmieras Vasaras teātra festivāls meklē atbildi uz jautājumu, kā, ievērojot distanci, varam palikt tuvi. Izrādes un laikmetīgās mākslas notikumi pilsētvidē no 7. līdz 9. augustam

Festivāla kodols ir pieci speciāli tapuši jaundarbi pieaugušo auditorijai. Dokumentāli notikumi par eksistenciālām tēmām. Valmieras Vasaras teātra festivāla (VVTF) veidotāji spējuši mobili pielāgoties globālajai situācijai, par iestudējumu vienojošo tēmu izvēloties saskarsmi. Tā vai citādi par to runā katrs no jauniestudējumiem. Savukārt bērnu programmā divas skatītāju jau iemīļotas izrādes no pagājušā gada festivāla — Toma Treiņa veidotā garāžas izmēra izrāde Pagalms atdzīvojas un Lienes Gravas kustību izrāde visai ģimenei pusOtrs. «Joprojām esam ģimenēm un bērniem draudzīgs festivāls ar laikmetīgiem mākslas un teātra notikumiem. Ticam — ja pasauli iespējams mainīt, jāstrādā tieši ar bērniem un jauniešiem,» saka VVTF direktors Reinis Suhanovs. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu