Radars pasaulē

Par spoku vēlēšanām nodēvētas 10. maijā (ne)notikušās prezidenta vēlēšanas Polijā, jo tajās piedalījās 0% balsstiesīgo. Lai gan vēlēšanu iecirkņi bija slēgti, vēlēšanas oficiāli nebija atceltas. Valdošā partija Likums un taisnīgums, kas pēdējos gados ne reizi vien apsūdzēta demokrātisku normu neievērošanā, cer, ka amatā tiks pārvēlēts Andžejs Duda — aptaujās viņš tik tiešām ir līderis. Savukārt opozīcija cer uz lielākām izredzēm, ja vēlēšanas notiks kaut kad vēlāk — valdības pozīcijas var sašķobīt iedzīvotāju neapmierinātība ar ekonomisko situāciju Covid-19 krīzes dēļ. Galu galā Polijas parlaments šonedēļ nolēma pārcelt prezidenta vēlēšanas uz vasaru. Likums un taisnīgums panāca, ka arī tad balsošana notiks pa pastu, pret ko bija stingri iebildusi opozīcija. Foto — AFP/LETA


Baltijas valstu valdību vadītāji pagājušajā nedēļā vienojās par iekšējo robežu atvēršanu no 15. maija. Baltijas iedzīvotājiem reģionā tiks nodrošināta brīva kustība, bet tiem, kuri ieradīsies no citām valstīm, arī turpmāk būs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Ārējā robeža ar Krieviju un Baltkrieviju paliks slēgta.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu