Inga Gedžūne, aicina atdzīvināt grāmatu vākus

Ideja par izaicinājumu Atdzīvini grāmatu — interpretē vāku! radās Latgales Centrālās bibliotēkas bibliotekārei Tatjanai Tukānei (no kreisās), bet pirmās vāku interpretācijas radīja viņas kolēģe Inga Gedžūne. Foto no Ingas Gedžūnes arhīva
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos parādījās izaicinājums ar mirkļbirku #AtdzīviniGrāmatu vai #InterpretēVāku, un desmitiem bibliotekāru, izdevniecību darbinieku un arī grāmatmīļu savos kontos sāka publicēt fotogrāfijas, kurās atdarināts kādas grāmatas vāks. Atklājies, ka tas ir tikpat interesanti kā «atdzīvināt» gleznas — nozīme ir ne tikai pieejamajiem materiāliem, bet arī radošai pieejai un nelielai humora devai. Piemēram, Undīnes Radzevičūtes Asinis zilas, debesis pelēkas ar bruņinieka ķiveri uz vāka «atdzīvināta» ar spaini, un, jā, ir līdzīgi! Šo grāmatas vāku izdomāja Inga Gedžūne no Latgales Centrālās bibliotēkas Daugavpilī. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu