IR 10 gadi: izdzīvot, lai kādi būtu pārvaramie šķēršļi 2

Žurnāla "Ir" 10 gadu jubilejas torte.
Print Friendly, PDF & Email

Žurnāls Ir šonedēļ svin savas pastāvēšanas desmitgadi. Šiem desmit gadiem veltīts arī jaunākais žurnāla numurs, kurā Pauls Raudseps atskatās uz šīs desmitgades spilgtākajiem notikumiem. Savukārt septiņi Latvijas un arī Ir dzīvē nozīmīgi cilvēki, kuri šajos gados bijuši redzami uz žurnāla vākiem, atsūtīja savus novēlējumus nozīmīgajā jubilejā.

Lasiet pilnu bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas sveicienu žurnālam jubilejā un arī jums, mūsu lasītāji!

“Lieldienas ir dabas un dvēseles atdzimšanas laiks, kad jauni asni dīgst no šķietami pamirušās zemes un atgādina cilvēkiem par iespēju arī pašiem atjaunoties – domās, darbos un paradumos. Dabā viss cikliski atsākas no jauna, bet neviens cikls nekad nav pilnīgi vienāds ar iepriekšējo. Liesi gadi mijās ar treknajiem, ražas ar neražām. Dabā valda viens galvenais likums – izdzīvot, lai kādi būtu pārvaramie šķēršļi.

Latviešu tauta ir izdzīvotāju – ziemciešu tauta, bet šogad tai jāsaskaras ar nelaimi pasaules mērogā, tādu kas nepazīst robežu. Mēs esam kara stāvoklī ar jaunu, bezgala lipīgu slimību, kas prasīs no mums drosmi, pacietību un ilgu izturību. Mums būs jāmācās kādu laiku dzīvot sabiedriskā izolācijā un ieturēt distancēšanos ļaužu starpā, taču solidaritāte un sadarbība būs nepieciešamas vairāk kā jebkad.

Krīzes situācijā svarīgi ir nezaudēt skaidru prātu un lemtspēju. Vairāk kā nekad tad ir vajadzīgi droši un uzticami ziņu avoti, izsvērtu un pamatoti argumentētu domu apmaiņa, brīdinājumi un uzmundrinājumi.

Nu jau 10 gadu garumā visu to mums ir sniedzis nedēļas žurnāls Ir, kas nenoguris ir centies sniegt mums objektīvu un vispusīgu informāciju lielu un mazu krīžu laikā, kā arī atgādināt mums par to, par ko mums būt lepniem un priecāties.

Apsveicu Ir redaktori un viņas kolēģus par desmitgades laikā paveikto un aicinu Ir turpināt būt kā patiesības bākai mūsu nereti miglainajā publiskās informācijas telpā.

Visiem Latvijas iedzīvotājiem novēlu priecīgas Lieldienas, možu prātu, drošu sirdi un spēku turēties ļaunai dienai pretī. Ticēsim sev un savai brīvai un neatkarīgai valstij un atcerēsimies, cik stipri mēs patiesi esam.

Sirsnībā,

Vaira Vīķe-Freiberga”

Komentāri (2)

Sskaisle 10.04.2020. 07.03

Ziniet ar ko atšķiras Jūrmala no Palangas? Palangā lietuviešu valodu dzird biežāk kā krievu, Jūrmalā – otrādi – latviešu valodu – pa retam, ir dienas, kad vispār nē

0
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 10.04.2020. 07.01

Variantu jau nav – jātic uz Debesu Kungu un sevi.

Valstij – vecprezidente, žēl, bet nesanāks.
Vakardien izlūdzos draugam, lai aizved mani paskatīties saulrietu jūrā un pēc tam – pilnmēnesi. Sauli kā saka pavadaīju, bet mēnesi nesagaidīju. Tomēr vējš baigi stiprais.

Bet – domāt gan paspēju. Jūrmalā – nezinu, cik procenti, reizēm iespaids, ka visi 90 – ir padomju= čekistu valstu bagātnieku īpašumi. Visiem Latvijas valsts izkārtojusi 90%!!!! īpašumu nodokļu atlaidi!
Bet – mūsu vecprezidentei vieta vasaras namiņam Jūrmalā neatradās.
Nu bērziņš lai sēž savās Kājiņās – viņam nepienāktos , bet jā – tāda valsts – čekistu kalpi un iztapoņas.

Šīs koalīcijas viens no solījumiem bija sakārtot likumdošanu, lai ienākumus deklarētu visi, nodokļus maksātu visi, lai nī pirktu tikai norādot naudas izcelsmi – bet nekas, nekas no solītā makā nekrīt .

Tauta neizdzīvos, protams, nu kaut vai meži – cik mums savulaik vācbaltieši un pat čekisti !!! Atstāja īpašumā iekoptus bagātus mežus – tik ir notfiekts un pārdots, tagad kā saka šī valdība steidzas iztapt , lai ļautu tos pašus pārpalikumus nokopt pa tīro.

Bet žurnāls IR par ekspertiem liek, arvien jaunas un jaunas pļāpkules

Jā Jūrmala….cittautieši tur dzīvo cepures kuldami, kamēr latviešus baro ar metaforām un solījumiem, ar gekas dzintras vienmuļajām pasaku filmām par varonīgo latviešu tautu…

0
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu