Znotiņš un pavasaris

Jānis Znotiņš. Foto — Lauris Vīksne
Laura Dumbere

Februāra sākumā pirmizrādi piedzīvoja Jāņa Znotiņa jauniestudējums Valmieras teātrī Cilvēkam vajag suni pēc Regīnas Ezeras stāstu motīviem. Kā vairums Znotiņa iestudējumu, tas adresēts bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem. Znotiņš ir vienīgais režisors ārpus Leļļu teātra, kurš savu profesionālo ceļu nolēmis iet roku rokā ar skatītājiem vārdā bērni

Kamēr vecākais brālis Kaspars Znotiņš kaldināja aktiera profesionalitāti Jaunajā Rīgas teātrī, jaunākais brālis Jānis pabeidza Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultāti. Apzinoties, ka vīrietim klājas pašam sevi uzturēt, meklēja saprātīgu darbu un sāka strādāt par īpašumu vērtētāju firmā Latio. Vairākus mēnešus katru darba dienu apbraukāja Rīgas mikrorajonus, lai fotografētu ēku fasādes un apsekotu namu stāvokli. Vēl tagad, nakts vidū pamodināts, viņš pēc bildes var nosaukt nama sēriju — lietuviešu specprojekts, 609. sērija, 119. un 103. sērija. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu