Drosmes netrūkst 2

Vladislavs Nastavševs. Foto — Ieva Salmane
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Režisors Vladislavs Nastavševs gadu sācis ar divām provokatīvām pirmizrādēm Rīgā, bet tuvākajos mēnešos strādās pie mūžā pirmās operas Maskavā

Pagājušajā sezonā Nastavševs strādāja Krievijas teātros un drīz atkal dodas turp — viņam piedāvāti divi nozīmīgi iestudējumi. Pa vidu — 2020. gada sākumā — režisors paspējis uztaisīt divas izrādes Latvijā. Janvārī Ģertrūdes ielas teātrī bija seksuālo un varas dziņu piesātinātās Te sākas nakts pirmizrāde, kas ir viena no līdz šim provokatīvākajām meistara izrādēm, bet februāra sākumā Rīgas Krievu teātrī notika Piecas dziesmas pēc atmiņas — izrāde balstīta Latvijas intelektuāļu vidū iecienītās krievu dzejnieku apvienības Orbīta atmiņās par 30 gadus seniem notikumiem Latvijā, kā katrs tos atceras vai neatceras. Orbīta divdesmitgadu pastāvēšanas laikā izdevusi daudz brīnišķīgu grāmatu, radījusi starpdisciplinārus mākslas projektus (viens no tiem nominēts pat Purvīša balvai). 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu