Dzīvē un uz ekrāniem • IR.lv

Dzīvē un uz ekrāniem

Ilze Vītola

12 idejas, kā uzlabot savu ikdienu

Brilles pret zilo apgaismojumu
No darba datora līdz televizoram mājās un mobilajam tālrunim visu pārējo laiku. Mūsu acis ir pielipušas dažādu izmēru ekrāniem. Briļļu zīmoli Izipizi un ace & tate piedāvā brilles, kas mazina ekrānu spēcīgā starojuma negatīvo ietekmi uz redzi — acu nogurumu, sausumu, asarošanu, galvassāpēm. Bezrecepšu brilles var iegādāties zīmolu internetveikalos.


Mācāmies no pagātnes
Kas kopīgs kartupeļiem un vegāniskai gaļai? Šī ir viena no The Economist podraides The Secret History of the Future tēmām. Katrā pusstundu garajā epizodē tiek skatīts kāds pagātnes notikums vai parādība, kas var palīdzēt saprast un risināt inovāciju un jaunāko tehnoloģiju radītos izaicinājumus. 


Labāk nekā vitamīni
Nepatika pret aukstumu vislabāk uzveicama ar peldi ledainā ūdenī. Somu Arodveselības institūts apgalvo, ka pat dažu sekunžu iegremdēšanās ledusaukstā ūdenī izraisa dažādu laimes hormonu aktivizēšanos — endorfīns mazina fiziskas sāpes, serotonīns līdzsvaro garastāvokli, un oksitocīns ir mīlas hormons. Turklāt regulāras peldes stiprina imūnsistēmu.


Grūti nogalināmi augi
Nav labākas interjera rotas par telpaugu. Par laimi, ir vairākas augu šķirnes, kas izdzīvos pat pie visslinkākajiem dārzniekiem.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu