Mirusi gleznotāja Džemma Skulme 1

Māksliniece Džemma Skulme. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Sestdien 94 gadu vecumā mūžībā devusies gleznotāja Džemma Skulme, aģentūrai LETA apstiprināja viņas mazdēls Jānis Skulme. Informāciju par atvadīšanos no māksliniece publiskos vēlāk.

“Ceram, ka Dievs viņu pieņems pie sevis,” pauda gleznotājas mazdēls.

Latvijas Mākslinieku savienībā aģentūrai LETA apliecināja, ka māksliniecei bijušas veselības problēmas.

Skulme dzimusi 1925.gada 20.septembrī gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes ģimenē. 1949.gadā viņa absolvējusi Latvijas valsts Mākslas akadēmijas (tagad Latvijas Mākslas akadēmija) Monumentālās glezniecības nodaļu. Tāpat 1949.gadā viņa sākusi piedalīties izstādēs, strādājusi monumentālās glezniecības, plakātu mākslas, grāmatu mākslas jomā.

Skulme tiek uzskatīta par nozīmīgu padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotāju. Māksliniece līdzdarbojās Atmodas kustībā, 1988.gadā viņa bija Latvijas Tautas frontes (LTF) veidotāju skaitā un 1989.gadā tika ievēlēta PSRS Tautas deputātu kongresā.

Skulme bijusi arī LPSR Augstākās Padomes deputāte. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Skulme 1998.gadā parakstījusi Tautas partijas manifestu.

Gleznotāja ir vairāku prēmiju un apbalvojumu laureāte, apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, saņēmusi arī Ministru kabineta balvu par izcilu devumu Latvijas mākslas un sabiedriskajā dzīvē.

Skulme bijusi precējusies ar aktieri Artūru Dimiteru un gleznotāju Ojāru Ābolu, ir divi bērni – mākslinieki Juris Dimiters un Marta Skulme, kā arī vairāki mazbērni.

Komentāri (1)

J.šveiks 10.11.2019. 22.09

ja mazdēls šaubās par to vai tas kungs viņu pieņems , domāju šķīstīstavā viņu noraidīs ,… jo ir pazīmes par prettautisku rīcību , lai ari nesavtīgu , bet tas kungs visu atrod pareizi…

+3
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu