Jauni miljoni e-veselībai 1

Edgars Labsvīrs. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Iepriekšējos e-veselības projektos neatbilstoši izmantots gandrīz miljons eiro, tāpēc Nacionālā veselības dienesta jaunajam direktoram Edgaram Labsvīram lielākais izaicinājums ir pierādīt, ka nākamais 10 miljonu ieguldījums strādās pacientu un mediķu labā

Vajadzīga drosme, lai uzņemtos vadīt Nacionālo veselības dienestu (NVD), kas jau desmit gadu garumā vada valstī neveiksmīgāko digitālo projektu. E-veselības veidošanā iztērēti jau 14 miljoni eiro, cits citu nomainījuši astoņi ministri un četri NVD vadītāji, bet joprojām sistēmas pakalpojumu klāsts ir knaps. Edgars Labsvīrs uz jautājumu, kāpēc tomēr piekritis amatam, mierīgi atbild: «Tas ir gan izaicinājums, gan unikāla iespēja darīt lielas lietas.» Viņš apņēmies pilnveidot digitālos pakalpojumus un notīrīt to neveiksmes traipus no dienesta publiskā tēla, tāpēc labprāt atsaucas uz intervijas aicinājumu. Dodamies pusdienās turpat blakus uz kluso Sushi Express, kas, tāpat kā dienests, atrodas Barona kvartālā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu