Mēbeles, kas audzina patstāvību

Mārtiņš Spravņiks, SIA Baltsum dibinātājs un īpašnieks. Foto — Ieva Salmane
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Kad Spravņiku ģimenei bija jāiekārto sava bērnistaba, viņiem radās ideja ražot viegli saliekamas mēbeles, kas darinātas pēc Montesori pedagoģijas galvenā principa — ļaut bērnam visu darīt pašam. Dažu gadu laikā atklājies, ka šādas mēbeles vajag tūkstošiem ģimeņu vairāk nekā 50 valstīs

Pirms pieciem gadiem Mārtiņš un Gunita Spravņiki izveidoja uzņēmumu Baltsum ar domu organizēt konferences. Diemžēl pirmā pusgada laikā panākumu nebija, tāpēc Spravņiki no ieceres atteicās. Taču tieši tajā laikā ģimene vecākajam bērnam gribēja ierīkot istabu un atklāja, ka Latvijā nav neviena uzņēmuma, kas ražo mēbeles pēc slavenās itāļu pedagoģes Marijas Montesori izveidotās skolas principiem, no kuriem galvenais mudina bērnu attīstīties patstāvīgi. Piemēram, vecāki meklēja gultu, kurā gadus vecs bērns var pats ietrausties un izkāpt, neriskējot izkrist un sasisties. Vienlaikus viņi gribēja oriģinālu gultu, kas patiktu arī bērnam. Tā radās doma par gultu — mājiņu. Bet tādu Latvijas mēbeļu veikalos nebija! 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu