Uzziedējis zem ūdens 3

Uldis Rudaks. Foto — Jānis Pipars
Ieva Puķe

Festivālā Kartupeļpalma Uldis Rudaks uzaicinājis «aisberga neredzamo daļu» — labākās Latvijas alternatīvās mūzikas grupas, kuru piedāvājums šobrīd ir neparasti daudzveidīgs. «Turklāt tagad, kad ieraksti bez maksas pieejami internetā, cilvēkiem ir iespējams atrast to, kas patiešām interesē un patīk»

Kartupeļpalma man pašam aug mājās puķpodā, Uldis Rudaks gādīgi ierunājas kā tāds praktiskais latvietis, taču tūlīt iemet dramatiskāku akordu: «Tās zieds atveras naktī, izdala kaut kādu specifisku smaku un izskatās pēc falla. Tāpēc tās latīniskais nosaukums ir Amorphophallus. Domāju — Kartupeļpalma, baigi labs nosaukums mūzikas festivālam!» 13. jūlijā Salaspils Botāniskajā dārzā Rudaka jau otro gadu organizētajam pasākumam arī sauklis atvasināts no bioloģijas: «Atveras, kad citi aizveras.» «To gan varētu saprast arī tā — šie mūziķi tiek sadzirdēti, kad aizveras tie, kas spēlē skaļi, uz lielajām skatuvēm Arēnā Rīga un stadionos,» Uldis iezīmē formātu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu