fbpx

Tramps izraudzījies ASV jauno vēstnieku Latvijā 2

ASV karogs. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Latvijā būs jauns Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks. ASV prezidents Donalds Tramps amatam nominējis karjeras diplomātu Džonu Lesliju Kārvailu. Par to vēstīja LNT ziņas, atsaucoties uz ASV Baltā nama izplatīto paziņojumu.

Kārvails ir ASV Valsts departamenta Personāla plānošanas un attīstības biroja direktora vietnieks. Viņš ir pieredzējis karjeras diplomāts. Kārvails divas reizes bijis diplomātiskās misijas vadītāja vietnieks – vispirms ASV vēstniecībā Brunejā, bet pēc tam Nepālā. Kārvails arī bijis ekonomisko attiecību padomnieks ASV vēstniecībās Itālijā, Irākā un Kanādā.

Kā LNT ziņām norādīja ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļas vadītājs Čads Tvitijs, Trampa nominētais vēstnieks ir ar ilggadēju pieredzi ārlietu dienestā. “Viņš ir ļoti pieredzējis un augsti kvalificēts diplomāts. Esam ļoti priecīgi par viņa nominēšanu,” sacīja Tvitijs.

Trampa izraudzīto diplomātu par piemērotu vēstnieka amatam uzskata Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja vietnieks, Latvijas bijušais vēstnieks ASV Ojārs Kalniņš (JV). “Karjeras diplomāti no Vašingtonas vienmēr ir ļoti labi sagatavoti. Viņi īpaši sagatavojas Latvijai, viņi pat valodu iemācās. Un mums ir bijusi ļoti laba pieredze ar karjeras diplomātiem. Kārvails ir bijis vairākās valstīs gan Eiropā, gan Āzijā. Vadoties no viņa pieredzes, es domāju, ka viņš būs ļoti piemērots Latvijai. Un tās ir labas ziņas, ka tāda izvēle ir izdarīta,” norādīja Kalniņš.

Par ASV jauno vēstnieku Kārvails kļūs pēc tam, kad amatā viņu būs apstiprinājis ASV Senāts. “Vispirms notiks kandidāta izvaicāšana Senāta Ārlietu komitejā. Pēc tam viņi balsos. Ja Ārlietu komiteja kandidātu apstiprinās, būs balsojums ASV Senātā. Process diemžēl var prasīt vairākus mēnešus, ja viss notiek raiti. Bet tas var ilgt arī līdz pat vienam gadam,” sacīja ASV vēstniecības pārstāvis Tvitijs.

Kopš 2015. gada ASV vēstniece Latvijā ir Nensija Petita. Viņa nolēmusi prom no Latvijas doties jūlijā. Pirms ieradīsies nākamais vēstnieks, diplomātiskajai pārstāvniecībai būs pagaidu vadītājs.

Komentāri (2)

altinyildiz 10.05.2019. 22.54

Sen bija jānomaina visi pretīgā melnādaiņa, Putina kājslauķa, ieliktnīši. Ir cerība, ka jaunais vēstnieks gādās, lai DP un SAB nekalpotu čekai, bet IeM, Krievijas organizētai noziedzībai.

+1
0
Atbildēt

1

  Pandora > altinyildiz 11.05.2019. 23.32

  Vai tik jums nesajuka pātari…

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu