Ūdens ir lēts

Mārtiņš Galenieks

Pudelēs pildīta dzeramā ūdens pārākums par to, kas tek no krāna, ir ilūzija, par ko maksājam dārgi ne tikai ar maciņu. Tā ražošanas, izplatīšanas un patēriņa nodarītais posts videi ir liels un reāls

Iztiekot trīs dienas bez ūdens, cilvēkam vairs nebūs jāuztraucas par to, kādu ietekmi viņš atstās uz vidi, jo cilvēks gluži vienkārši aizies bojā. Ūdens ir tā lieta, no kuras atteikties nav iespējams pat visekoloģiskāk noskaņotajiem ļaudīm. Taču tas, kādu ūdeni izvēlamies patērēt, gan var izrādīties nozīmīgi. Uz planētas ir vietas, kur kvalitatīvs dzeramais ūdens ir problēma un pudelēs pildīts tas var būt veselības un pat dzīvības jautājums. Mēs savukārt dzīvojam zemē, kur tīra ūdens ir atliku likām un to, kas ir tikpat kā par brīvu, no krāna var dzert bez mazākajām bažām. Pirkt ūdeni pudelēs ir ne tikai bezatbildīgi no vides viedokļa, bet, godīgi runājot, arī diezgan muļķīgi.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu