Par Ždanokas izteikumiem Vaidere vēršas Valsts drošības dienestā 8

Partijas "Latvijas Krievu savienība" līdzpriekšsēdētājaTatjana Ždanoka. Foto: Evija Trifanova, LETA

Eiropas Parlamentā Latvijas Krievu savienības rīkotajā diskusijā “Politiskā vajāšana Baltijas valstīs” 20. februārī Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka izteicās, ka krievu un krievvalodīgo situācija Latvijā ir tāda pati, kā ebrejiem pirms Otrā pasaules kara, informē ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.Par šiem izteikumiem Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere vērsusies Valsts drošības dienestā.

Ždanoka diskusijā teikusi: “Mēs esam nonākuši pie secinājuma, ka krievi un krieviski runājošie [Latvijā] ir tādā pašā situācijā, kā ebreji pirms Otrā pasaules kara. Mēs tiekam sodīti.” Konferencē uzstājušies arī citi Latvijā pazīstami prokremliskie aktīvisti – ar video konferences palīdzību Vladimirs Lindermans un Aleksandrs Gapoņenko.

EP deputāte Vaidere teica: “Manuprāt, Ždanoka publiski pauž naida runu un kurina nacionālo naidu, maldinot starptautisko sabiedrību par krievu un krievvalodīgo situāciju Latvijā. Tāpēc vērsos Valsts drošības dienestā ar aicinājumu izvērtēt šos apgalvojumus.”

Viņa atgādina, ka jau vairākus gadus pirms Otrā pasaules kara nacistiskā Vācija pieņēma Nirnbergas likumus, kas aizliedza laulības un ārlaulības attiecības starp ebrejiem un vāciešiem. Laika posmā no 1933. līdz 1938. gadam notika gan masveidīgs ebreju uzņēmumu boikots, gan vēlāk arī antisemītiski uzbrukumi, slepkavības un apcietināšanas. Tā, piemēram, 1938. gada 9. novembrī norisinājās Kristāla nakts, kad Vācijā notika masveidīgi nacistu partijas organizēti un valsts atbalstīti pret ebrejiem vērsti grautiņi, kuros dzīvību zaudēja ap simt ebreju, bet aptuveni 30 tūkstoši tika ieslodzīti koncentrācijas nometnēs.

“Ja uzskatītu par patiesību Ždanokas izteikumus par krievu un krievvalodīgo situāciju Latvijā, tad paralēles izskatītos šādi: Latvijā pieņemti likumi, kas aizliedz laulības un ārlaulības attiecības starp krieviem, krievvalodīgajiem un latviešiem. Latvijā ir vērojams krievu un krievvalodīgo uzņēmumu boikots un notiek etnisku motīvu vadīti uzbrukumi, slepkavības un apcietināšanas, kas vērstas pret krieviem un krievvalodīgajiem. Tāpat vienā naktī ir nogalināti ap simts krievu un krievvalodīgo, bet 30 tūkstoši no viņiem nosūtīti uz koncentrācijas nometnēm. Katrs, kurš kaut ko zina par situāciju Latvijā, tādus izteikumus nodēvētu par absurdiem,” saka Vaidere.

Komentāri (8)

Jānis Lakijs 25.02.2019. 15.23

Šaubos, vai Latvijas drošībnieki sāks Ždanoku vajāt par “starptautiskās sabiedrības maldināšanu”. Savukārt apsūdzība “naida runas paušanā” vispār ir smieklīga, jo nevienā Latvijas likumā nav termina “naida runa”. Labāk būtu papētījuši, no kurienes un par ko Ždanoka et consortes saņem naudu.

+2
0
Atbildēt

1

  Sanita Bērziņa > Jānis Lakijs 26.02.2019. 06.52

  Pirms skriet komentēt, iesaku noskaidrot..
  Krimināllikuma 78. pants.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Jānis Lakijs > Juris Bçrziòð 26.02.2019. 07.17

  Labrīt, Bērziņas kundze! Paldies, ka atskrējāt 🙂
  Krimināllikuma 78. pantā nav termina “naida runa”.
  ====
  78.pants. Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana
  (1) Par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
  (2) Par tādu pašu darbību, ja to izdarījusi personu grupa vai valsts amatpersona, vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgs darbinieks vai ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
  (3) Par šā panta pirmajā daļā paredzēto darbību, ja tā saistīta ar vardarbību vai draudiem vai ja to izdarījusi organizēta grupa, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
  https://likumi.lv/doc.php?id=88966

  0
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 25.02.2019. 13.17

Naivā, nespēj pat aizdomāties, kāpēc stalinisma, WWII noziegumu un Gulag slavinātāja tik ilgus gadus nesodīti varēja sēt savu naidu. Laikam neko nebūs dzirdējusi par čekistu represētiem Grantiņa un Šiškina kungiem un nogalināto Latvijas patriotu Uldi Freimani un prokurori Birutu Lozi un SAB dalītām pielaidēm valsts noslēpumiem Savicka, Meļņika, Zaharjina, Korena, Rāvja, Suharenkas, Esterkina, Fiļa un Berņa rokaspuišiem un pielaižu atņemšanu Krievijas FSB nevēlamiem politiķiem.

+2
0
Atbildēt

0

J.šveiks 25.02.2019. 13.43

briesmīgs cilvēks , naidpilns skats . Lambrozo rokasgrāmatā var atrast šāda tipa seju.

+2
-1
Atbildēt

1

  QAnon > J.šveiks 25.02.2019. 13.53

  Bez JL atbalsta tas drausmīgais briesmonis nekādi nevarēja nonākt EP.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu