Bērniem nav laika gaidīt 1

Lauris Bokišs. Foto — Jānis Pipars
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Pavadījis bērna kopšanas atvaļinājumu ar diviem dēliem, Lauris Bokišs (36) tagad darbojas biedrībā Tēvi, kur palīdz par lieliskiem vecākiem kļūt citiem tēviem

Laura vecākais dēls bija trīsgadnieks, bet jaunākais — astoņus mēnešus vecs mazulis, kad abi ar sievu izlēma: bērna kopšanas atvaļinājumu ar puišiem mājās pavadīs tieši viņš. Tolaik Laurim jau bija jauno vecāku kursos iegūtas zināšanas par bērnu emocionālo audzināšanu. Kā būt labam vecākam — par to viņš sāka aizdomāties, kad pirmoreiz kļuva par tēvu. Daudz lasīja, prātoja par šo jautājumu. Noskaidroja arī, ka Latvijā jaunajiem tēviem domātu lekciju ciklu un atbalsta grupu nav. Tas rosināja sazināties ar biedrību Tēvi, kas Latvijā bija veikusi vairākus pētījumus par tēva lomu ģimenē. Kopīgi radās ideja par kursiem, kuros tēvi iemācītos labāk saprast savu bērnu raksturu un uzvedību jau no piedzimšanas brīža un atklātu, kā jēgpilni nodarboties ar viņiem. Tika veidota arī atbalsta grupa šķirtajiem tēviem. Kā uzskata Lauris, tas Latvijā ir ļoti svarīgi, jo saskaņā ar pētījumiem pie mums joprojām valda stereotipi par vīrieša un sievietes lomām mājas dzīvē un bērnu audzināšanā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu