VIDEO: Violeta Birzniece Briselē: “Mēs gribam kopt savu identitāti” 11

Violeta Birzniece - Eiropas Komisijas ierēdne. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un citur pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta komanda 2018. gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100. dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Tagad tiek veidota diasporas stāstu sērija “TUESI.LV PASAULĒ” par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Pirmais stāsts publicēts par Violetu Birznieci, kura dzīvo Beļģijas galvaspilsētā Briselē un strādā Eiropas Komisijā.

“Mēs neesam aizbraukuši prom tāpēc, ka mums ir bijis slikti. Mēs esam aizbraukuši prom tāpēc, ka mums šeit ir pavērušās citas iespējas. Man ir viens no interesantākajiem darbiem Eiropas Savienībā, es nodarbojos ar interesantu jomu un redzu reālus rezultātus,” stāsta Violeta Birzniece, kura strādā Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta jaunatnes nodaļā.

“Eiropa ir cilvēki. Eiropa esam mēs. Man bieži vien šķiet, ka cilvēki Latvijā domā, ka Brisele ir kaut kur tālu. Bet tas tā nav. Man tā ir realitāte. Man tās ir divas pasaules kopā, kas ir saistītas,” saka Violeta.

“Mēs bieži dzirdam medijos, ka Brisele ir kaut ko lēmusi. Nav jau tā, ka tā Brisele viena pati apsēžas un lemj. Visas dalībvalstis ir iesaistītas. Neviens lēmums un neviena regula nav tikusi pieņemta, ja to nav apstiprinājušas visas dalībvalstis,” skaidro Violeta.

“Mēs izjūtam Latviju šeit Briselē, un mēs gribam kopt savu identitāti. Mēs to gribam ielikt arī savos bērnos, lai viņi neaizmirst, kas ir viņu dzimtene un no kurienes viņi nākuši,” uzsver Violeta.

“Es piepildu sevi, kaut ko radot un arī nepārtraukti kaut ko darot. Man gribas gan gleznot, gan dejot, gan būt ar bērniem, gan ceļot. Gribas, lai mēs aizbraucam uz Latviju, lai mēs pasēžam pie ezera. Mums ir jāspēj novērtēt tas, kas mums ir dots. Jebkuram ir daudz dots.”

Projektu TUESI.LV īsteno biedrība „NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. TUESI.LV video stāstus var noskatīties Latvijas iedvesmas stāstu vietnē www.tuesi.lv, kā arī TUESI.LV sociālo tīklu kontos www.facebook.com/tuesilv un www.draugiem.lv/tuesilv.

Komentāri (11)

Sskaisle 23.12.2018. 13.39

čekistiem un čekas stukačiem dzīve ir izdevusies – vismaz daļa latviešu sabiedrības var gavilēt un 4,maijā svinēt valsts svētkus – savas – čekistu valsts svētkus

mums – čekas un cekas upuriem – kā allaž dāsno solījumu burvība

apmēram kā Aspazija rakstīja – lai citiem riekstins pīrādzins, mums lūk , kur logā mēnestinš

Ilmārs Poikāns
21. decembris plkst. 14:08 ·

Miniet, cik liels bija valsts piešķirtais finansējums Nacionālajam arhīvam VDK dokumentu publicēšanas vietnes tehniskajam risinājumam un hostingam decembrī? Un cik daudz valsts līdzekļus tam iztērēja Nacionālais arhīvs? 🙂 #čekasmaisi

Pareizā atbilde: Nacionālajam arhīvam VDK dokumentu publicēšanas vietnes tehniskajam risinājumam un hostingam decembrī iedalīja apaļu 0 no valsts līdzekļiem. Tikpat apaļu summu arī LNA “iztērēja”. Brīvprātīgs darbs vietnes izstrādē un DEAC atbalsts hostingam.

+3
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 23.12.2018. 11.52

jā un tā uir vispārzināma lieta, ka jo tālāk no Latvijas – jo lielāki patrioti – kad jādzivo te uz vietas , kad it kā esi Latvijā, bet arvien biežak sajūta, ka tomēr Krievijā – kad redzi kā dzīro varas elite ar martinsonu priekšgala

ai vispār interesanti – martinsona sievai arī prēmiju par labu darbu Tieslietu ministrijā piešķīra ? un kura partija tad nu pirmā steigs glābt martinsonu – kurai tad nu vairāk samaksāja

jā nu labi – varu tikai teikt, ka lielākajai daļai Latvijas iedzivotāju patriotisms tomēr samazinās – jo palielinās nabadziba – un kad bada un aukstuma draudi dominē – tad ir tā kā ir

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 23.12.2018. 11.46

starp citu – kad tiek spriests par brexit – viens no aspketiem kāpēc briti balsoja pret bija Vācijas – Francijas pārāk lielā dominante lēmumu pieņemšanā – un tas patiesi tā arī ir

bet – tas nemainīsies pats no sevis – valstīm un to tautu ieceltajiem vadītājiem ir jāspēj par vius vienoties

Ir jārada savi bruņotie spēki – man nav ne jausmas – kāpēc ASV pēkšņi izved savu armiju no Sīrijas, vai tikpat pēkšni arī no Latvijas amerikāņi var aiziet ?

kur visi politiķi mauku bērnu sasodītie, kuriem tas būtu mums -tautai jāskaidro ir šobrīd>

pelna naudiņu lobējot bēgļu – migrtantu biznesu ?

jā – riebīgi – prieka jau maz vispār –

+1
-1
Atbildēt

1

  altinyildiz > Drosma 23.12.2018. 18.30

  Ideja par ES “bruņotiem spēkiem”, tā nav vienkārša muļķība, bet gan kremļa pasūtījums, apzināti centieni graut NATO un tās autoriem: Merķelei, Makaronam un Junkeram, būtu jāsaņem visbargākie sodi, kādi vien kādreiz ir tikuši izdomāti. No to izdzimteņu pirmsnāves kviecieniem ellē ugunij ir jāsasalst.

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > altinyildiz 27.12.2018. 11.08

  kremļa dzeguze tu tāds ! viena lieta, ka tu savus naciķus degradē – otra lieta – savu stulbumu demonstrē

  https://www.tvnet.lv/6485873/tramps-iraka-pazino-par-atteiksanos-no-pasaules-policista-lomas

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu