Raidījums: Krievijas militārās industrijas pārstāvis iegūst ēku pie Rīgas lidostas 5

Starptautiskajā lidostā "Rīga". Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pavisam netālu no starptautiskās lidostas “Rīga” esošu ēku Mūkupurva ielā, kur agrāk atradās pludmales volejbola centrs “Brazīlija”,  2017.gada beigās iegādājās Krievijas militārās industrijas pārstāvis, svētdien ziņo raidījums LTV raidījums “de facto”.

Agrāk ēkas īpašnieks bija ar BMW tirgotāju “Inchcape”  saistīts uzņēmums, taču pērn to caur Latvijā reģistrētu firmu nopirka Krievijas pilsonis ar uzturēšanās atļauju Latvijā Dmitrijs Holomkins. Viņš ir firmas patiesā labumā guvējs caur Šveicē reģistrētu uzņēmumu.

“de facto” noskaidroja, ka Holomkins ir Krievijas firmas “AKNIIPO” jeb “Aviācijas un kosmosa zinātniskās ražošanas apvienības” ģenerāldirektors. Tā nodarbojas ar radioelektroniskajām izstrādēm, tai skaitā militārajām vajadzībām. “de facto” izpētīja AKNIIPO struktūru un noskaidroja – organizācijas dibinātāji ir Krievijas valsts korporācijas “Rosteh” meitasuzņēmumi, vienam no tiem kā darbības joma norādīta radioelektroniskā karadarbība.

Informācijas par to, ar ko tieši nodarbojas Holomkina iestāde, nav, taču Latvijas eksperti secina – tai varētu būt pieejamas gan spiegošanas tehnoloģijas (sakaru signālu pārtveršana, piemēram, no radariem), gan tādas, kas ļauj raidīt viltus signālus, un pat iejaukties navigācijas sistēmās.

RTU Aizsardzības un militāro tehnoloģiju pētniecības centra vadītājs Juris Ķiploks norāda – salīdzinoši tuvu ir arī citi stratēģiskie objekti – “Latvijas Pasta” centrālais birojs,  otrā pusē – ASV vēstniecība, tur atrodas arī uzņēmumi, kas saistīti ar militāro industriju, “Rail Baltica” atzars būs tuvumā.

LTV nav izdevies sazināties ar pašu Holomkinu, bet viņa biznesa partnere Latvijā uz raidījuma jautājumiem neatbildēja. Jāteic, ēka Mūkupurva ielā nav Holomkina pirmais pirkums Latvijā. Pastarpināti viņam pieder arī dzīvoklis Jūrmalā un veikala telpas Kauguros. Nevienā no šiem īpašumiem žurnālisti viņu nesatika.

Rīgas lidostas pārstāvji skaidro, ka Mūkupurva ielas ēka ir ārpus īpašās teritorijas, kurā tiek ievēroti  “aviācijas drošības pasākumi”. Aizsardzības ministrija pagaidām riskus nesaskata. Satversmes aizsardzības birojs Latvijas Televīzijai atbildēja, ka “šāda rakstura jautājumus nekomentē”, bet Drošības policija atsūtīja rakstisku atbildi: “Atbildot uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem, varam norādīt, ka DP minētā persona ir zināma kā TUA [termiņuzturēšanās atļaujas] saņēmējs Latvijā. Dienesta rīcībā šobrīd nav informācijas, ka minētais darījums radītu tiešus vai tūlītējus draudus nacionālās drošības interesēm.”

Komentāri (5)

Jānis Lakijs 03.12.2018. 08.07

Drošības policija atsūtīja rakstisku atbildi: “Atbildot uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem, varam norādīt, ka DP minētā persona [Holomkins] ir zināma kā TUA [termiņuzturēšanās atļaujas] saņēmējs Latvijā.”
——–
Tas, ka holomkini ir iekārtojušies mūsu valstī, ir Vienotības, Saskaņas un ZZS trīspirkstu kombinācija Latvijai. Tieši šīs partijas kopīgiem spēkiem saglabā TUA biznesu.

+3
0
Atbildēt

2

  rinķī apkārt > Jānis Lakijs 03.12.2018. 09.24

  Atceroties iepriekšējās IR diskusijas par TUA , “minētā persona” ir viens no Putina opozicionāriem :), kuri reizē ar TUA ieplūda Latvijā

  0
  0
  Atbildēt

  2

  andrejs > rinķī apkārt 03.12.2018. 12.31

  Atceroties iepriekšējās IR diskusijas par TUA , “minētā persona” ir viens no Putina opozicionāriem 🙂
  ———
  Zanes Ķīnas ābolu zaļajā iekrāsotais taurenītis vairs nepagodina mūs ar saviem viedajiem skaidrojumiem. Žēl. Varbūt 8 vietas parlamentā ir par maz, lai būtu “vērts” “diskutēt”

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > rinķī apkārt 03.12.2018. 09.58

  Putina opozicionārs vēl nenozīmē, ka tas nav krievu impērasts. Tie, kuri nošāva bandītu Abakumovu, vai iesēdināja bandītu Haritonovu, paši nemaz nebija šķīsti jēriņi. Mūsu draugi ir tikai tie, kuri iestājas par fašistu Krievijas bezierunu likvidēšanu un teritorijas taisnīgu sadalīšanu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > Jānis Lakijs 03.12.2018. 12.24

  Kārtējais kremļa opozicionārs.
  Un galvenais ka viss ir likumīgi.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu