Labākā Ziemeļvalstu un Baltijas 2018. gada jaunā māksliniece – Elīna Vītola

Labākā Baltijas valstu jaunā māksliniece Elīna Vītola (no labās) kopā ar skatītāju simpātiju balvas ieguvēju lietuviešu mākslinieci Laimu Antonovu. Foto: Didzis Grodzs

25. oktobrī svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā par Ziemeļvalstu un Baltijas labāko jaunākās paaudzes mākslinieku atzina Elīnu Vītolu no Latvijas. Konkursa Nordic & Baltic Young Artist Award uzvarētāju noteica starptautiska žūrija, izvērtējot 95 jauno mākslinieku darbus. 

Konkursa uzvarētāja Elīna Vītola absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju pagājušā gada pavasarī un tagad gatavojas izstādei galerijā Careva contemporary. Kā konkursa galvenās balvas ieguvēja viņa saņems 2000 eiro naudas balvu no AS Capitalia. Tāpat Elīna ir aicināta nākamgad piedalīties izstādēs ArtVilnius un Tallinas Mākslas nedēļā 2020.gadā.

Elīnas Vītolas gleznojums, kas nesa uzvaru konkursā, Common Issues in Painting and Every-Day Life 5 sastāv no 20 metru gara gleznojuma un dīvāna, uz kura turpinās gleznojuma motīvs. Motīvs pastāvīgi atkārtojas, un tas ir tapis, iedvesmojoties no novecojuša polsterējuma auduma. “Ar šo darbu es centos noskaidrot dažādu mākslas pakāpju vērtību,” skaidro Elīna.

Elīnas Vītolas darbs “Common Issues in Painting and Every-Day
Life 5” sastāv no 20 metru gara gleznojuma un dīvāna, uz kura turpinās gleznojuma motīvs. Foto: Didzis Grodzs

Skatītāju simpātijas balvu ieguva lietuviešu māksliniece Laima Antonova, kura pirms dažiem mēnešiem beigusi studijas Viļņas Mākslas akadēmijā. Viņas veidotā skulptūra Transformation of everyday life radās laikā, kad pati mēģināja rast saskaņu, esot mātei un arī tēlniecei. Viņai tiks piešķirta 500 eiro naudas balva.

Kopumā šogad konkursā piedalījās 95 jaunie talanti – 13 no Latvijas, 20 no Igaunijas, 37 no Lietuvas un 25 no Somijas. Ar visu jauno mākslinieku darbiem var iepazīties platformā http://nbyaa.eu.

“Šis konkurss dod iespēju jaunajiem māksliniekiem tikt pamanītiem starptautiski un sniedz atbalstu profesionālajā darbībā. Esmu patiesi gandarīta, ka šogad konkursam ir pievienojusies arī Helsinku Mākslas akadēmija. Plašāks dalībnieku loks dod iespēju lieliski saredzēt mākslas dažādo raksturu, ko katrā no valstīm rada jaunās paaudzes mākslinieki,” saka Andra Orna, žūrijas locekle un Nordic & Baltic Young Artist Award koordinatore.

2018. gada Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balvas starptautiskajā žūrijā piedalījās Andris Vītoliņš (LMA), Anna-Kaisa Rastenbergere (Uniarts Helsinki), Jurijs Dobriakovs (Viļņas Mākslas akadēmija), Keiu Krikmans (Igaunijas Mākslas akadēmija) un Andra Orna (laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu).

Nordic & Baltic Young Artist Award sākās 2016. gadā, apkopojot labākos darbus no absolventu skatēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā vienotā platformā. Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju un no 2018. gada – arī Helsinku Mākslas akadēmiju.

Elīna Vītola saņem apsveikumus. Foto: Didzis Grodzs

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu